درباره متمم

 شرایط ثبت‌نام در متمم

 نقشه راه یادگیری

 توسعه فردی

 دوره MBA متمم

به متمم خوش آمدید.

این صفحه به معرفی متمم و بیان اهداف و ارزش‌ها و ویژگی‌های متمم اختصاص یافته است. مطالعهٔ این صفحه به کمتر از ده دقیقه زمان نیاز دارد (البته بدون مطالعهٔ نظرات دوستان متممی).

اما همین ده دقیقه که در اختیار ما قرار می‌دهید شما را با دستاورد حاصل از صدها هزار نفر-ساعت تلاش گروه متمم آشنا می‌کند و نیز بهتر درک خواهید کرد که چندصدهزار عضو متمم به چه علت و با چه انگیزه‌هایی با ما همراه شده‌اند.

متمم چیست؟

متمم فضایی برای مطالعه و یادگیری «منسجم» و «سازمان‌یافته» است. ما مباحث متنوعی را در حوزه‌های کسب و کار، روانشناسی و توسعه فردی پوشش می‌دهیم و کمک می‌کنیم دوستان متممی در هر زمینه به منابع محکم، مستند، مستدل و به‌روز دسترسی داشته باشند.

ما متممی‌ها را تشویق می‌کنیم از یادگیری سطحی و شتابزده فاصله گرفته و با مطالعهٔ دقیق، عمیق و آهسته، موضوعات مورد علاقه‌شان را بهتر بیاموزند.

ارزش متمم صرفاً به درس‌ها و محتوای آموزشی آن نیست. بلکه به نظرات و تجربیاتی است که ده‌ها هزار نفر از اعضای متمم آن‌ها را مشتاقانه در اختیار سایر دوستان‌شان قرار می‌دهند.

متممی‌ها با خرید اشتراک ویژه با این مجموعه همراه می‌شوند و از محتوای درس‌ها استفاده می‌کنند.

متمم چگونه شکل گرفت؟

متمم فعالیت رسمی خود را از دوم بهمن ۱۳۹۲ با مدیریت و سرپرستی محمدرضا شعبانعلی آغاز کرد.

ما در آن زمان به نتیجه رسیده بودیم که دنیای آموزش در سال‌های آینده حول محور «محتوا» رشد می‌کند و آموزش فیزیکی و سنتی به بخش کوچکی از اکوسیستم آموزش ایران و جهان تبدیل خواهد شد. به همین علت، علاقه‌مند بودیم نقشی کوچک در چیزی که آیندهٔ آموزش کشور می‌دانستیم بر عهده بگیریم.

اگر چه در آن زمان اصطلاحاتی مثل محتوا، بازاریابی محتوا، استراتژی محتوا و آموزش دیجیتال رواج نداشت، اما گذر زمان نشان داد تشخیص ما درست بوده و علاقه‌مندان به یادگیری هم از چنین بستری استقبال می‌کنند.

امروز متمم از نظر ترافیک یکی از ۲۵۰ سایت برتر کشور است و با بیش از ۲۰۰۰۰۰ عضو در میان سایت‌های آموزشی متن‌محور در حوزه مدیریت و توسعه فردی، پرمخاطب‌ترین بستر آموزشی کشور محسوب می‌شود.

در حال حاضر گوگل هر روز چند میلیون مرتبه مطالب و درس‌های متمم را به جستجوگران وب فارسی پیشنهاد می‌دهد.

فایل صوتی معرفی متمم

محمدرضا شعبانعلی در یک فایل صوتی ۴۶ دقیقه‌ای دربارهٔ انگیزهٔ تأسیس متمم، مخاطبان متمم و روش‌های یادگیری اثربخش‌تر در متمم صحبت کرده‌ است. با گوش دادن به این فایل با متمم بیشتر آشنا می‌شوید: