دیوید پاکارد و بیل هیولت مؤسسان و معماران چرایی وجود شرکت اچ پی


بیل تری فردی که بیش از ۳۶ سال با پاکارد کار می‌کرد درباره‌ی او می‌گوید: «تعریف پاکارد از داشتن لحظات خوب این بود که چند نفر از دوستانش را به بهانه‌ی کشیدن سیم‌خاردار دور مزرعه‌اش کنار همدیگر جمع کند.» این مرد فروتن و خودساخته ۶/۵ میلیارد دلار از دارایی‌اش را وقف موسسه‌ی خیریه کرد. بعدازاینکه از دنیا رفت، خانواده‌اش لوحی یادبود از او تهیه کردند؛ در این عکس روی یک تراکتور بالباس‌های کشاورزی نشسته بود. در زیر این لوح هیچ اشاره‌ای به اینکه او مالک یکی از کمپانی بزرگ قرن بیستم بوده، نشده بود. روی این لوح تنها نوشته بودند: «دیوید پاکارد ۱۹۹۶- ۱۹۱۲… دامدار».


قانون پاکارد: هیچ شرکتی نمی‌تواند درآمدش را سریع‌تر از توانایی‌اش در جذب افراد بالا ببرد و شرکتش را به‌ جایگاه عالی برساند.


… در مصاحبه‌ای که با بیل هیولت داشتم از او پرسیدم که در شغلش به چه چیزی بیشتر از همه افتخار می‌کند؟ بیل جواب داد: «هر وقت به زندگی شغلی‌ام نگاهی می‌اندازم، بیشتر از همه به خودم به خاطر تأسیس این شرکت افتخار می‌کنم، شرکتی که باارزش‌هایش، عملکردهایش و موفقیتش تأثیر زیادی در شیوه‌ی مدیریتی شرکت‌های سراسر دنیا داشته است». روش «اچ پی» سبک مدیریتی شناخته‌شده‌ای در جهان است و مجموعه‌ای از ارزش‌های عمیق را نشان می‌دهد که شرکت را بدون در نظر گرفتن محصولاتش از دیگران متمایز می‌کند. این ارزش‌ها شامل: مشارکت فنی، احترام فردی و مسئولیت نسبت به سازمان‌هایی است که شرکت با آن‌ها کار می‌کند. هدف شرکت‌های عالی پایدار تنها درآمدزایی برای سهامداران نیست. در حقیقت، در یک شرکت عالی، سودها و گردش مالی درست مثل خون و آب در بدن سالم است: هر دو برای زندگی حیاتی و ضروری‌اند ولی مسئله‌ی اصلی زندگی نیستند.

شکل ۱-۱۹ : تصویر پاکارد و هیولت در کنار یکدیگر در کاراژ اچ پی