37 درس رهبري و ليدرشيپ از فیلم مک فارلند McFarland.USA

مک‌فارلند،  McFarlandیک فیلم درام ورزشی به کارگردانی نیکی کارو است که در سال ۲۰۱۵ منتشر شد. این داستان بر مبنای واقعیت ساخته شده است.این فیلم موفق شده است امتیاز 7.4 را از سایت معتبر IMDB کسب نماید. بازیگرانی چون کوین کاستنر، ماریا بلو، دایانا-ماریا ریوا، مورگان سـیـلـر در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند.

 

 1. درون را با بیرون قضاوت نکنید.

هنگام قضاوت بدون آگاهی، می تواند گمراه کننده باشد، به خصوص وقتی صحبت از مردم باشد. آنچه شما ممکن است بر اساس ظاهر و شایعات فرض کنید، می تواند دلیلی باشد که شما نمی توانید با یک فرد شگفت انگیز آشنا شوید. کوچ جیم وایت این درس را وقتی به پسر عموی ویکتور، جاوی رسید، آموخت. وقتی نوبت به تیم مک فارلند رسید، سایر دوندگان همین درس را آموختند.

 1. کار تیمی پایه و اساس حمایت است.

همه چیز نباید به تنهایی انجام شود. یک تیم یک تیم است. تشویق و حمایت دست به دست هم می دهند و یکی بدون دیگری نباید وجود داشته باشد. تعادل رهبر بودن و تشویق کننده بودن را حفظ کنید. اگر هر هم تیمی بتواند این کار را انجام دهد، قلب تیم پر می شود.

 1. قرار نیست همه چیز درست در این لحظه اتفاق بیفتد.

صبور باش. عجله نکنید زیرا به موقع اتفاق می افتد. اگر خیلی سریع پیش بروید، ممکن است مانند ژوزه خود را خسته کنید. وقت بگذارید و با سرعت ثابت برنامه ریزی کنید. اگر به یک انفجار انرژی نیاز دارید، آن را خواهید فهمید.

 1. به خودت ایمان داشته باش.

توانایی های شما به شما کمک می کند، اما این باور که می توانید آن را انجام دهید، نقطه قوت شماره یک شماست. چه کسی اهمیت می دهد که دیگران به شما شک کنند؟ دایره منفی گرایی را بشکنید و اعتماد به نفس را در آغوش بگیرید. داشتن شجاعت برای انجام آن اولین قدم است. تنها کسی که واقعاً می تواند شما را متوقف کند خودتان هستید.

 1. موفقیت از سخت کوشی حاصل می شود. تسلیم نشو!

   

  تیم بدون اینکه چیز زیادی از دست بدهد، این درس را پس از یک دیدار ناامیدکننده بین‌المللی می‌آموزد. هیچ راه سریع و آسانی برای موفقیت در مدرسه، تجارت یا به طور کلی زندگی وجود ندارد. شما نمی توانید فقط از رختخواب بیرون بیایید و انتظار داشته باشید که 5k بدوید.
 2. خانواده مهم است. خانواده حرف اول را می زند.

  این فیلم نشان می‌دهد که چند نفر از اعضای تیم قبل از طلوع صبح برای چیدن محصول در مزارع قبل از مدرسه، و سپس دوباره بعد از مدرسه و آخر هفته‌ها فقط برای اینکه خانواده‌شان بتوانند غذا را روی میز بگذارند، بیدار می‌شوند. گاهی اوقات ما باید برای خیر و صلاح کل خانواده فداکاری کنیم.

 3. قدرت پذیرش تفاوت های فرهنگی

مردم همیشه قادر خواهند بود خود را از دیگران جدا کنند. در فیلم، شهر مک فارلند هم از نظر نژاد و هم از نظر طبقه اجتماعی از هم جدا شده است. به عنوان مثال، دانش آموزان فیلم عمدتاً مکزیکی هستند که والدین آنها کارگران مزرعه هستند. آنها نه تنها در برابر کوچ جدید سفیدپوست، “گرینگو” مقاومت نشان می دهند، بلکه احساس می کنند که او نمی تواند به دلیل عدم درک او از نحوه زندگی و کار خانواده هایشان ارتباط برقرار کند. با این حال، در سرتاسر فیلم، می‌توانید تحمل بین این دو را ببینید، زمانی که کوچ در خانه دیاز شام می‌خورد، به انتخاب در زمین کمک می‌کند (که باید بهترین صحنه فیلم می‌بود) و تیم را در خانواده‌اش ادغام می‌کند. مناسبت ها. این، به علاوه اعتماد به دست آمده، بین این دو نشان داد که چگونه می توان مدارا و پذیرش را بین افراد مختلف ایجاد کرد و در نهایت منجر به قدردانی از تفاوت ها و آنچه می توانند به زندگی یکدیگر معرفی کنند. همیشه آسان نیست، اما این بدان معنا نیست که غیرممکن است.

 1. خط باریکی بین موفقیت و شکست وجود دارد

   

   یک شباهت قابل توجه در این وجود داشت که یک زندان فدرال (شکست) درست در کنار دبیرستان (فرصت) قرار داشت.
 2. کلیساها باید خدمت را برای نسل بعدی در اولویت قرار دهند

   

   یکی از معلمان مدارس به کوچ وایت گفت: “این بچه ها، این بهترین سالهای زندگی آنهاست. اگر قرار است به آنها برسیم، اکنون زمان آن است.»
 3. از بلای بزرگ یک فرصت بزرگ می آید

  کوچ وایت مشاهده جالبی انجام داد. چه جایی بهتر از بچه‌هایی که غذای مناسبی می‌خورند، در گرمای شدید انتخاب می‌کنند و دویدن وسیله اصلی حمل‌ونقل آنهاست، تیم کراس کانتری پیدا کنید؟

 4. رهبران بزرگ ابتدا اینفلوئنسرها را جذب می‌کنند


  پس از تشخیص اینکه کدام دانش‌آموز بهترین اعضای تیم کراس کانتری را تشکیل می‌دهند، کوچ وایت یکی از برادران دیاز را به خدمت گرفت زیرا دو برادر دیگرش را با خود می‌آورد.
 5. رهبران بزرگ به مردم تصویری از فردای روشن‌تر می‌دهند

  کوچ وایت تصویری از این که دویدن چگونه می‌تواند برای آنها و خانواده‌هایشان مفید باشد به تیم ارائه داد.

 6. زنجیره به اندازه ضعیف ترین حلقه اش قوی است

  برادر دیاز که برای استخدام برادرانش استخدام شده بود کندترین دونده در تیم خود بود. با این حال، در پایان فیلم، کمک های او در موفقیت تیم حیاتی بود.

 7. باخت برای رهبران بزرگ هرگز آسان نیست


  کوچ وایت پس از باخت در مسابقه اولیه خود به تیم گفت: “چیزی که سخت است تماشای کسی از کنار شما بر روی تپه است … چیزی که سخت است از دست دادن است.”
 8. رهبران بزرگ به آمادگی خود اعتماد دارند


  آنها اولین مسابقه خود را به دلیل نحوه دویدن تپه ها از دست دادند. اما پس از تمرین متفاوت، کوچ وایت با اطمینان اذعان کرد: “وقتی تپه ای را می بینیم، لبخند می زنیم.”

16.رفتن به سطح بالاتر مستلزم مجموعه‌ای از مهارت‌ها است

برای کمک به تیم برای مقابله بهتر با مسابقه در میان کوه‌ها، کوچ وایت از آن‌ها خواست که «برای بالا رفتن از یک تپه، دنده خود را تغییر دهند.»

17.رهبران با تمرکز بهتر می شوند

گاهی اوقات کمبود گزینه برای رهبران خوب است. حواس پرتی را از بین می برد. کوچ وایت به توماس ولس گفت: “دویدن تنها چیزی است که شما دارید.”

18.رهبران بزرگ با کسانی که برای خدمت فراخوانده شده‌اند ارتباط برقرار می‌کنند

کوچ وایت با سه تن از برادران دیاز و خانواده‌هایشان یک روز مزرعه داری کرد. این باعث اعتبار او نزد خانواده دیاز شد.

19.حتی رهبران بزرگ هم اشتباه می کنند

کوچ وایت روز تولد دخترش را فراموش کرده است.

20.رهبران بزرگ روی چیزهای منفی تمرکز نمی کنند

برای کاهش فشار تیم، کوچ وایت گفت: «از خیره شدن به کوه دست بردارید. به جایی نمی رسد.»

21.رهبران بزرگ به مردم خود هویت می دهند

یکی از دوندگان نوشت: “وقتی اداره می کنیم مالک زمین هستیم… ما دیگر مهاجر نیستیم.”

22.رهبران بزرگ تحمل درد بالایی دارند

کوچ وایت هنگام مقایسه تیمش با دیگران، آنچه را که هر روز با آن روبرو می شوند به آنها یادآوری کرد و گفت: “این بستگی به این دارد که کدام دونده می تواند درد را تحمل کند.”

23.رهبران بزرگ به مردم خود تجربیات جدیدی می دهند

کوچ وایت پس از رسیدن به فینال ایالت، تیمش را به تجربه چیزی برد که قبلاً هرگز نداشتند ساحل.

24.رهبران بزرگ توسط تیم‌هایشان محافظت می‌شوند

وقتی دختر کوچ وایت درگیر یک عمل خشونت‌آمیز تصادفی شد، کل تیم کراس کانتری با پریدن از او محافظت کردند.

25.رهبران بزرگ روابط را در اولویت قرار می دهند

شریل، همسر کوچ وایت، وقتی مک فارلند را پس از این حادثه ترک می کرد، ارزش دوستی هایی را که آنها برقرار کرده بودند سنجید. او گفت: “جیم، صاحب فروشگاه نامی دارد و او دوست ماست.”

26.رهبران باعث می‌شوند تیم‌هایشان احساس کنند که می‌توانند هر کاری را انجام دهند

قبل از مسابقه نهایی، کوچ وایت به تیم گفت: «شما مثل اینکه ابرانسان هستید می‌دوید. هیچ کاری نیست که نتوانید با این نوع قدرت انجام دهید.»

27.رهبران، تیم های خود را تأیید می کنند

کوچ در پایان گفت: “شما بزرگترین قلب هایی را دارید که من تا به حال دیده ام.”

28.همیشه چالش ها و موانعی در زندگی وجود خواهد داشت.

نحوه واکنش شما به آنها تعیین می کند که آیا نتیجه مثبت یا منفی دارید.

29.وقتی به یک تپه رسیدید…لبخند بزنید.

(از لحاظ جسمی و روحی) به سمت خود تکیه کنید و فقط از تپه بالا بروید. شما در نهایت به اوج خواهید رسید. فقط حرکت کن و دعا کن

30.دویدن مانند زندگی مستلزم قرار دادن یک پا در مقابل پای دیگر است.

دست نکش و متوقف نشو اگر افتادی، دوباره بلند شو.

31.چه فکر کنید که می توانید، چه فکر کنید که نمی توانید، حق با شماست. هنری فورد

32.شکست می تواند شما را تلخ یا بهتر کند. این یک انتخاب است.

33.روابط مهم است.

اطراف خود را با خانواده، دوستان و افرادی که به شما ایمان دارند احاطه کنید. و از کسانی که این کار را نمی کنند دوری کنید. «اگر خدا با ما باشد، چه کسی می تواند بر علیه ما باشد؟»

34.فردی باشید که دوست دارید در کنار دیگران باشید.

به خصوص دانش آموزان شما. با تشویق، ایجاد انگیزه در آنها و تعیین انتظارات و استانداردهای بالا، به دانش آموزان خود نشان دهید که به آنها اعتقاد دارید. به آنها اجازه ندهید که به چیزی کمتر از آنچه می توانند دست یابند قانع شوند.

35.اگر می‌خواهید تماشاگر باشید، تشویق‌کننده باشید، نه دلسردکننده.

برای شاد بودن به همان اندازه انرژی لازم است که برای بدبختی!

36.طبق قانون طلایی زندگی کنید.

“با دیگران همانطور رفتار کن که دوست داری با تو بکنند.”

37.زندگی یک ماراتن است، نه دوی سرعت.

آنچه در سفر انجام می دهید و یاد می گیرید مهم است. مدال بدون زحمتی که برای به دست آوردن آن مدال صرف شده است، معنایی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.