8درس رهبری از فیلم دریاسالار

فیلم دریاسالار «جریان‌های خروشان» در حال حاضر پربیننده‌ترین فیلم تمام دوران در کره جنوبی، بالاتر از «آواتار» است.این فیلم داستان «نبرد میونگ یانگ» را روایت می کند، یک نبرد دریایی معروف در سال 1597 بین نیروی دریایی پادشاهی کره چوسون، به رهبری دریاسالار یی سون سین، علیه نیروی دریایی متجاوز ژاپنی در تنگه میونگ یانگ.
اولین مورد نقل قولی از دریاسالار یی است، “آنهایی که به دنبال مرگ هستند، زنده خواهند ماند. کسانی که به دنبال زندگی هستند، خواهند مرد.»
درس دوم، قدرت اتحاد و فداکاری غلبه بر شک، ترس است. دریاسالار می‌ایستد و با ایمان و شجاعتش در برابر همه مشکلات و مرگ قریب‌الوقوع می ایستد و این باعث میشود، سربازانش عزمی جدیدی پیدا ‌کنند تا ترس‌ها و ناامیدی‌شان را برای مبارزه و موفقیت پشت سر بگذارند. به جای هزاران کلمه، یک اقدام از سوی یک رهبر می تواند چیزهای بسیار بهتری را به تیم او ثابت کند. همه اعضا فقط می توانند یک کار بسیار ساده انجام دهند این است که از رهبر پیروی کنند. و سپس این عدد ضرب می‌شود، بنابراین ما فقط با یک عمل قدرت بیشتر و بیشتری داریم.

بیشتر فیلم در مورد استراتژی یی سون سین است که چگونه بر نیروهای ژاپنی که بسیار بیشتر از سربازان وی هستند، غلبه می کند و با سربازان ترسیده و رو به کاهش خود مقابله کند. و این یکی از موضوعات اصلی فیلم است. ترس و نحوه استفاده از آن نه تصادفی، اتفاقاً اولین درس نیز هست. ترس به سادگی یک احساس و حالت ذهنی است که می توان از آن مانند هر ابزار دیگری که در اختیار شماست استفاده، کنترل و استفاده کرد.

بهترین ژنرال ها، جنگجوها و نبردها آنهایی نبودند که فقط سخت و دلچسب باشند. آنهایی که در آزمون زمان ایستاده اند و در طول تاریخ به یادگار مانده اند، آنهایی هستند که اندکی هوش، زیرکی و استراتژی را شامل می شوند. صادقانه در مورد بسیاری از افراد مشهور نظامی دیگر نیز همینطور است. استراتژی و هوش 9 از 10 بار بر اراده، قدرت یا قدرت برتری دارد.یی سون سین می داند که شرایط او چقدر خطرناک و وخیم است. با این حال، او یک سرباز معمولی نیست. او یک دریاسالار پادشاهی چوسون است. نیروی دریایی ژاپن این مرد را می شناسد. دریاسالار از ترس به عنوان سلاح و منبع الهام استفاده کند. 

او به تنهایی با نیروهای عظیم ژاپنی روبرو می شود و به نیروهایش دستور می دهد که از ترسشان عقب بمانند. در طول نبرد اولیه، او از دانش خود در مورد آب و آب و هوا برای فریب دادن مخالفان خود استفاده می کند و بر آنها قدرت می بخشد و یک پیروزی کوچک باعث الهام بخشیدن به مردان او برای حرکت در نهایت و ترس شدید در نیروهای ژاپنی می شود.
در نهایت، اقدامات یی سون سین کافی است تا به نیروی دریایی ژاپن نشان دهد که در صورت ادامه اقدام علیه چوسون، چه انتظاری می توانند داشته باشند. نیروی دریایی ژاپن هزینه های پیروزی را می داند و در نتیجه تصمیم می گیرند عقب نسینی کنند این آخرین درس است. گاهی اوقات تنها بردی که می توانیم به دست آوریم این است که به سادگی مجبور کنیم رقیب فضای رقابت را ترک کند.
فیلم رهبری عالی دریاسالار را نشان می دهد. دریاسالار یی سون سین همیشه در کره مورد توجه بوده است. رهبری او توضیح می دهد که چگونه قهرمان کسی است که بدون تردید خود را فدای افراد دیگر می کند. با این حال، در حین و پس از غرق شدن کشتی Sewol چنین کسی وجود نداشت.
دریاسالار قدرت اتحاد و فداکاری را در غلبه بر شک، ترس نشان می دهد. او به پسرش در مورد اهمیت درستکاری و رهبری قوی می گوید. دریاسالار یک جهان بینی بت پرستی قوی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.