20 درس مدیریت و رهبری از فیلم مانیبال Moneyball

photo 2022 02 26 14 07 40

این فیلم رهبران را به تفکر متفاوت ترغیب می کند. راه اندازی استارت‌آپ‌ها هرگز آسان نیست و معمولاً محدود به محدودیت‌ها هستند. بازیکنان بزرگتری وجود خواهند داشت و رقابت مستقیم با آنها همیشه یک گزینه نیست. همیشه مشکل را مشخص کنید، راه حل صحیح را پیدا کنید و نحوه بازی خود را تغییر دهید.

1.زندگی بدون خطرات و انتخاب هایش چیست؟

مانی بال چیزی بیش از بیسبال است، به ما بینشی عالی از تصمیماتی که باید در زندگی بگیریم و نحوه برخورد با آنها را ارائه می دهد.

2.موفقیت یک شبه یک افسانه است!

در این فیلم، تیم Oakland A ده بازی متوالی را قبل از شروع برد در برخی از بازی‌ها، باخت. بوستون رد ساکس استراتژی اوکلند را در پیش گرفت، و با این حال، با وجود تمام پول نقدی که داشتند، 2 سال تمام طول کشید تا برنده مسابقات جهانی شوند.

 • علی بابا در سال 1999 تاسیس شد و در سال 2014 عمومی شد.
 • Walmart در سال 1945 شروع به کار کرد و تنها 7 سال بعد دومین فروشگاه خود را افتتاح کرد.
 • Mailchimp در سال 2001 تاسیس شد و در سال 2016 درآمد 400 میلیون دلاری داشت.
 • Basecamp بیش از 10 سال طول کشید تا یک تجارت چند میلیون دلاری ایجاد کند.

نقل قول معروف: “مدیران تمایل دارند استراتژی ای را انتخاب کنند که کمترین احتمال شکست را داشته باشد، نه اینکه استراتژی را انتخاب کنند که کارآمدترین باشد.”

3. توجه داشته باشید که واقعاً چه کسی/چه چیزی باعث تصمیم گیری در یک سازمان می شود. همیشه فردی در بالای نمودار سازمانی، تصمیم گیر نهایی نیست.

4. بدانید چه زمانی، چه کسی هنوز برای سازمان ارزش دارد – اما این بار، شاید در نقش جدید.

زمانی که بیلی بین با هاتبرگ در مورد پیوستن به اوکلند به عنوان بازیکن پایه اول صحبت می کرد، می‌دانست که هاتبرگ برای تیم ارزش دارد، اما نه برای نقش تاریخی‌اش. رهبران فرصت های بالقوه را می بینند.

photo 2022 02 26 14 07 43

 
5. با مردم مانند افراد حرفه ای رفتار کنید.
وقتی با پیتر برند در مورد اجازه دادن به بازیکن صحبت می‌کرد، به او می‌گوید که با بازیکنان مانند یک بزرگسال رفتار کنید – مثل یک حرفه‌ای.
6.نقش رهبران حذف موانع است – نه مدیریت خرد.
وقتی بیلی با مالک در مورد تیم و نحوه برنامه ریزی بیلی برای موفقیت ملاقات می کند، مالک شروع به حدس زدن بیلی نمی کند. او سوالی می پرسد که نقش اصلی رهبران در سازمان ها را نشان میدهد. او می پرسد : ” …. چه چیزی شما را از دستیابی به هدفتان باز می دارد؟به عبارت دیگر موانع راه چیست؟ در دنیای واقعی یک رهبر، خوب گوش می کند و سپس این مسائل و موانع را حذف می کند. به افراد خود اجازه موفقیت بدهید و چیزهایی را که مانع از موفقیت آنها می شود را حذف کنید.
7. رهبران اجازه می دهند دیگران بدرخشند.
وقتی رسانه ها شروع به صحبت در مورد موفقیت اوکلند A می کنند، آن را به آرت هاو، مدیر تیم نسبت می دهند. شخصیت نوآ هیل از عدم دریافت اعتبار کمی ناراحت می شود اما بیلی بین آن را نادیده می گیرد و روی نتایج تمرکز می کند. بین برای اینکه چه کسی اعتبار دریافت می کند اهمیتی نمی داد – او به رکورد تیم و اینکه آیا آنها به سمت هدف نهایی سازمان پیش می روند اهمیت می داد.
8. استخدام و توسعه استعدادها
رهبران در تشخیص استعدادهای پیش روی خود خوب هستند. شناسایی و استخدام استعدادهای مناسب از مهارت های مهم رهبران است.
9. سؤالات درست بپرسید.
رهبران می توانند به مسائل واقعی برسند زیرا سؤالات درستی می پرسند. تعریف مشکلات (با پرسیدن سؤالات درست) یک مهارت تجاری حیاتی است.
10. وضعیت موجود را به چالش بکشید.
رهبران ذهنیت های قدیمی را به چالش می کشند و سازمان را از منطقه آسایش خود خارج می کنند. این مستلزم گفتگوهای صادقانه سخت با کسانی است که استراتژی را نمی بینند یا با آن موافق نیستند.

photo 2022 02 26 14 07 40


11. ارتباط با تیم: رهبران همدل هستند.
آنها به عنوان یک فرد در سراسر تیم خود به هم متصل می شوند. آنها خود را مسئول روحیه تیم می دانند و مرتباً برای بالا نگه داشتن آن ارتباط برقرار می کنند و به طور مثبت تیم خود را برای دستیابی به دستاوردهای بیشتر تشویق می کنند.
12. روندها همیشه در حال تغییر و تحول هستند.
روندهای تجاری پویا و در حال تحول، مستلزم آن است که عملکردهای مدیریت، منابع انسانی جسورانه، شجاعانه و نوآورانه باشند تا بتوانند به کسب و کار خود ارزش بیافزایند.
معیارهای مناسب را شناسایی کنید.
دانستن معیارهای واقعاً معنادار برای موفقیت مهم است
14. مسئولیت پذیری و مالکیت
رهبران اولین کسانی هستند که مسئولیت شکست را بر عهده می گیرند.
15. قدرت گوش دادن (گوش دادن فرصت های جدیدی را باز می کند)
گوش دادن یک کیفیت رهبری بسیار مهم است. بیلی بین در فیلم «مانی بال» به حرف پیتر برند که تازه کار حرفه ای خود را شروع کرده بود گوش داد. بیلی دیدگاه پیتر در مورد بیسبال، قضاوت نادرست بازیکنان و سوء مدیریت تیم ها را درک کرد. و به این ترتیب، بیلی روشی غیرمتعارف برای نگاه کردن به بازی از طریق افکار رادیکال پیتر پیدا کرد.
16. به دنبال انتقاد برای درک واقعیت
این فیلم نشان می دهد که چگونه می توانیم موفقیت خود را بر اساس انتقاد ایجاد کنیم. بیلی پیوسته به دنبال انتقاد است. و از نقدهای سنجیده درس می گیرد.
17. نوآوری و ساده سازی
بیلی همیشه مسائل را ساده می کرد. پیتر روی بخش پیچیدگی تجزیه و تحلیل بازیکنان (روش ابتکاری) کار کرد و الگوریتمی برای ساخت پیش‌بینی سال به سال نوشت. این الگوریتم پیچیده همه چیز را برای بیلی ساده کرد تا او بتواند بازیکنان را بر اساس یک عدد، منحصراً بر اساس درصد پایه آنها (OBP) انتخاب کند.
18. همیشه برای یادگیری و بهبود آماده باشید.
بیلی روش های جدیدی را برای انتخاب بازیکنان از پیتر یاد گرفت در همان زمان پیتر یاد گرفت که چگونه بازیکنان را اخراج کند. بازیکنان همچنین بازخورد تجزیه و تحلیل بازی خود توسط بیلی و پیتر را جدی گرفتند و زمینه های توسعه آنها را درک کردند.
راز بیلی مدیریت برتر و رهبری تطبیقی ​​بود. او از آمارهای معتبر و مبتنی بر شواهد برای سنجش مهارت هایی استفاده کرد که مستقیماً برای عملکرد مهم هستند و بیسبال هرگز یکسان نبوده است. بیلی چالش های انطباقی را تشخیص داد و در تلاش برای حل آنها شجاع بود.
رهبری انطباقی به طور خاص در مورد تغییری است که ظرفیت شکوفایی در موقعیت‌های جدید، چالش برانگیز و پیچیده را قادر می‌سازد. (هنر و تمرین رهبری تطبیقی؛ گراشو، لینسکی و هیفتز)“.

9 دیدگاه برای “20 درس مدیریت و رهبری از فیلم مانیبال Moneyball

 1. israel-lady.co.il گفته:

  The next time I read a blog, Hopefully it does not fail me just as much as this particular one. I mean, Yes, it was my choice to read through, but I truly believed youd have something helpful to talk about. All I hear is a bunch of moaning about something you could possibly fix if you werent too busy seeking attention.

 2. romantik69.co.il گفته:

  May I simply say what a relief to uncover somebody that really understands what theyre discussing over the internet. You certainly know how to bring a problem to light and make it important. More and more people really need to check this out and understand this side of the story. I was surprised that youre not more popular because you certainly have the gift.

 3. Register here and get a bonus گفته:

  Being a digital marketer today is definitely not easy! Not only do you need high-quality content, you need a lot of it. But creating good content is incredibly time consuming. At least that is what I thought until I came across WordAi… In case you have never heard of WordAi, it is a lightning fast content rewriter that uses Artificial Intelligence to automatically create unique variations of any piece of content. The best part is, WordAi creates rewrites that both humans and Google love.  I know, that’s a bold claim and I was pretty skeptical myself. So I decided to test their claims with their free trial and can tell you honestly, I opted directly for the yearly subscription after that. I’m not exaggerating when I tell you that WordAi is better than any other tool, service, or method on the market. I have been using WordAi to fill out my blogs and have already covered the cost of my yearly subscription. Its crazy but Im just scratching the surface of how far I can scale my SEO with WordAi! While I am using WordAi to scale my SEO efforts, you can also use WordAi to diversify your copy or even brainstorm to beat writers block! I could tell you about WordAi all day, but you really just need to try it for yourself. They are so confident in their technology that they offer a completely free 3-day trial AND a 30-day money back guarantee. So what are you waiting for? Click here to get started with WordAi for Free! Register here and get a bonus.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *