100 آموزه کوچینگ، موفقیت و توسعه فردی از برترین کوچ‌ها، کارآفرینان و میلیونرهای دنیا – آموزه دوم

آموزه دوم اصول سرمایه گذاری و کسب ثروت در بازار املاک و مستغلات

آموزه دوم: اصول سرمایه‌گذاری و کسب ثروت در بازار املاک و مستغلات

در ادامه سلسله مقالاتی که در ارتباط با مطالعات، آموخته‌ها و تجربیات شخصی خودم از کوچینگ، داستان موفقیت و توسعه فردی، برترین کوچ ها، کارآفرینان و میلیونرهای دنیا را با شما به اشتراک میگذارم، امروز می خواهم در رابطه با دومین آموزه از 100 آموزه کوچینگ، موفقیت و توسعه فردی از برترین کوچ‌ها، کارآفرینان و میلیونرهای دنیا تحت عنوان : اصول سرمایه‌گذاری و کسب ثروت در بازار املاک و مستغلات با شما صحبت کنم .

رالف دیروس یکی از معتبرترین سرمایه‌گذاران املاک و مستغلات، معتقد است:

نقطه اشتراکی خاص میلیونرها بین وجود ندارد، فقط دو چیز است که بین آنها مشترک است و آنها عبارتند از:

1– همه آنها یا ثروت خود را املاک به‌دست آورده‌اند یا ثروت خود را در املاک و مستغلات نگه می‌دارند.

2– همه آنها درستکار هستند، این بدان معنی نیست که افراد غیر درستکار نمی‌توانند میلیونر شوند بلکه این افراد درستکار هستند که می‌توانند ثروت خود را نگه‌دارند.

آموزه دوم اصول سرمایه گذاری و کسب ثروت در بازار املاک و مستغلات

چهار دلیل برای سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات:

1– در بازارهایی مثل بورس و… فقط به‌اندازه سرمایه نقدی خود می‌توانید مثلاً سهم بخرید ولی در بازار املاک می‌توانید ملکی بالاتر از ارزش سرمایه نقدی خود بخرید.

2– افزایش ۱۰ درصدی در بازار سهام، فقط سود معادل همان ۱۰ درصد برای سرمایه‌گذار دارد ولی در بازار املاک این سرمایه‌گذاری سود معادل ارزش واقعی ملک خریداری‌شده که خیلی بیشتر از ۱۰ درصد است در بردارد.

3– در بازار سهام، سرمایه‌گذار نقشی در افزایش ارزش سهام ندارد ولی در بازار املاک، سرمایه‌گذار می‌تواند با تغییرات و بازسازی در آن موجب افزایش ارزش آن شود و سود مازادی برای آن به‌دست آورد.

4– در بازارهای مثل سهام برای به‌دست آوردن منبع افزایش سود سهام، نیاز به فروش بخشی از سهام‌داریم ولی در بازارهایی مثل املاک مستغلات بدون فروش، می‌توان با افزایش مبلغ اجاره و رهن حاصل از تورم افزایش درآمد حاصل شود.

آموزه دوم اصول سرمایه گذاری و کسب ثروت در بازار املاک و مستغلات

قانون 1،3،10،100 برای سرمایه‌گذاران املاک و مستغلات توسط رالف دیروس

قانون 1،3،10،100 برای سرمایه‌گذاران املاک و مستغلات توسط رالف دیروس عدد 10 بیانگر این است که قبل از هرگونه معامله ملکی، باید ۱۰۰ مورد بازدید و بررسی شود. از بین آنها 10 مورد را برای پیشنهاد خرید باید توسط سرمایه‌گذار انتخاب شود. سپس از بین آنها سه مورد را باید انتخاب کنید که با مبالغ پیشنهادی شما هم‌راستا هستند. سپس اقدام به خرید ملک موردنظر کنید.

خیلی از افراد راه موفقیت را تا انتها طی نمی‌کنند و پیش از موفقیت آن را نیمه‌تمام می‌گذارند این دلیل اصلی عدم موفقیت افراد است.

در سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات سرمایه‌گذار باید به نحوی عمل کند که سود اصلی را در اول معامله هنگام خرید حاصل نمایند نه درفروش.

 

روی اولویت‌های اصلی خود متمرکز شوید و اجازه ندهید احساسات شما، کنترل شمارا به‌دست گیرد.

قبل از شروع مذاکره یک مبلغ حداکثر برای معامله در نظر بگیرید و به‌هیچ‌وجه از آن مبلغ بالاتر نروید.

مسئله مهم جریان نقدینگی خوب است نه قیمت خرید ملک.

لینک آموزه های اول و سوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *