100 آموزه کوچینگ ، موفقیت و توسعه فردی از برترین کوچ ها، کارآفرینان و میلیونرهای دنیا – آموزه اول

100 آموزه کوچینگ ، موفقیت و توسعه فردی

آموزه اول شبکه سازی برای کسب و کار و زندگی

قصد دارم در طی سلسله مقالاتی، مطالعات، آموخته‌ها و تجربیات شخصی خودم را از کوچینگ، داستان موفقیت و توسعه فردی،  برترین کوچ ها، کارآفرینان و میلیونرهای دنیا را با شما به اشتراک بگذارم، خوشحال می‌شوم اگر هرگونه پیشنهادی داشتید با بنده از طریق راه‌های ارتباطی پایین مقاله، در میان بگذارید.

شبکه سازی چیست ؟

باب برگ، شبکه‌سازی را در یک تعریف ساده این‌چنین بیان می‌کند: ” رشد دادن رابطه‌های متقابلاً سودمند برای ایجاد ارتباطات برنده برنده

تمام افراد موفق و میلیونر، ذهنیت بخشنده دارند، درواقع برای این نوع افراد، دیگر شبکه‌سازی به معنای چطور، چیزی می‌توانم از طرف مقابل بستانم نیست، بلکه تبدیل می‌شود به، چطور چیزی به وی بدهم یا چطور می‌توانم به وی کمک کنم ….

این کار موجب می‌شود تا خود طرف بخشنده، چند برابر آنچه بخشش کرده است را بدون آنکه قصد داشته باشد به‌دست آورد. یک توجه و علاقه صادقانه به‌طرف مقابل، همان‌جایی است که رفاه شروع می‌شود، شبکه‌سازی شروع می‌شود و همان‌جایی است که ارجاعات شروع می‌شود بدون این نکته، هیچ‌چیزی اتفاق نخواهد افتاد.

در سیستم‌های اقتصادی آزاد، انسان‌ها مقدار پولی را که به دست می‌آورند، نسبت مستقیم با تعداد افرادی دارد که به آنها خدمت می‌کنند. سیستم‌ها به افراد عادی اجازه می‌دهند تا به نحو فوق‌العاده‌ای به نتایج چشمگیر برسند، بدون سیستم، حتی افراد فوق‌العاده هم نمی‌توانند به نتایج عادی برسند.

100 آموزه کوچینگ ، موفقیت و توسعه فردی

قانون طلایی شبکه سازی

 باب برگ قانون طلایی شبکه‌سازی را این‌چنین تعریف می‌کند: ” در شرایط برابر، مردم باکسانی معامله می‌کنند و یا کسی را به دوستان خود معرفی می‌کنند که وی را بشناسند، از وی خوششان بیاید و به وی اعتماد داشته باشند. “

100 آموزه کوچینگ ، موفقیت و توسعه فردی

سه مرحله و فرآیند شبکه سازی:

1) نحوه پیدا کردن افراد 2) نحوه ارتباط با آنها 3) نحوه تحت تأثیر قرار دادن آنها

در خصوص مرحله سوم که مهم‌ترین مرحله شبکه‌سازی است باید به نحوی اقدام کنیم که طرف مقابل احساس هیچ‌گونه فروش و مارکتینگ از طرف ما را نداشته باشد و نسبت به ما احساس مثبت داشته باشد. سؤالاتی از قبیل زیر، که موجب ایجاد احساس خوب و مثبت طرف مقابل نسبت به ما می‌شود:

  •  چطور کسب‌وکارتان را شروع کردید؟ این امکان می‌دهد که طرف مقابل از خود و کسب‌وکارش توضیح بدهد این موضوع موردعلاقه همه افراد است تا در مورد خودشان و کسب‌وکارشان توضیح بدهند.
  • از چه چیز کارتان بیشتر از همه لذت می‌برید؟ ماهیت این سؤال مثبت است و احساس مثبتی در طرف مقابل ایجاد می‌کند.
  • سؤال کلیدی زمانی مطرح می‌شود که روابط صمیمانه ایجادشده است و این نقطه تمایز شما و دیگران خواهد بود. سؤال این خواهد بود که از طرف مقابل بپرسیم، زمانی که من با یک شخص صحبت می‌کنم چطور می‌توانم متوجه شوم که طرف مقابل مشتری احتمالی خوبی برای شما است؟

باب برگ یکی از کوچ‌های شبکه‌سازی در دنیا بیان می‌کند: موفقیت افراد در کسب‌وکار وزندگی‌شان، ۱۰ درصد مربوط به مهارت‌های سخت و ۹۰ درصد مربوط به مهارت‌های نرم است.

باب راکتور با یک تعریف ساده تمایز بین شبکه‌سازی و معامله را این‌چنین توصیف می‌کند ” اگر چیزی را با توقع به کسی بدهید این دیگر شبکه‌سازی نیست، این معامله است. “

100 آموزه کوچینگ ، موفقیت و توسعه فردی

نتیجه گیری

باب برگ معتقد است ما زمانی شبکه‌سازی درست و صحیح انجام داده‌ایم که: ” مهم این نیست که، چه می‌دانی و چه کسی را می‌شناسی، مهم این است که چه کسی را می‌شناسی که تو را می‌شناسد و می‌داند چه‌کاری را انجام می‌دهی. “

باب برگ در خصوص یکی از بهترین عادات افراد موفق این مورد را اشاره می‌کند که: ” افراد موفق، کارهای کوچک را درست انجام می‌دهند و این کارها را مداوم انجام می‌دهند. “

لینک آموزه های دوم و سوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *