کوچینگ مدیران و رهبری سازمانی

کوچ مدیران و رهبری سازمانی

با حضور: حمید حکاکی (برند کوچ) و دکترفاضل (کوچ سازمانی)

در این مقاله قصد دارم چکیده گفتگوی ویدیو کوچینگ مدیران و رهبری سازمانی را که توسط آکادمی بین المللی کوچینگ فارسی زبان برگزار شده است را برای شما مخاطبان که شاید زمان لازم برای مشاهده کامل ویدیو را ندارید ارائه دهم.

تعریف کوچینگ: کوچینگ یک جاده دوطرفه بین کوچ و مراجع است که باعث همکاری و همفکری می شود تا مراجع بتواند به اهداف از پیش تعیین شده خودش برسد.
کوچینگ سازمانی: در کوچینگ سازمانی با تمامی منابع انسانی یک سازمان از بالای هرم تا پایین هرم سر و کار داریم، حتی شاید لزومی به برقراری ارتباط با زنجیره ارتباطی آن سازمان از قبیل مشتریان،شرکاء تجاری و … باشد.

در کوچینگ مدیران راجع به manager as a couch صحبت می‌کنیم. یعنی مدیر به عنوان کوچ، باید بتواند صلاحیت‌های کوچینگ را بیاموزد و در سازمان به کار بگیرند. در کوچینگ رهبری، کوچ به عنوان کسی است که در کنار رهبر می‌نشیند و باعث بالا رفتن بهره وری(performance) رهبر می شود.
کوچینگ به عنوان بیزینس رشد قابل توجهی دارد و موفقیت خوبی خواهد داشت و بعنوان حرفه بدون تردید تاثیر زیادی بر زندگی فرد دارد.
سن، سواد و تجربه هر چقدر زیادتر می شود باعث می‌شود که فرد قضاوت زیادی بکند (چون فکر می‌کند زیاد می داند) ولی این کوچینگ باعث می‌شود تا همان عدم قضاوت کردن را بیاموزیم و به عنوان مدیر، کارمند، رهبر و… این را در کار و زندگی مان به کار بگیریم، فرد می‌آموزد که بشنود، نصیحت نکند و در مقابل سوال بپرسد.
کوچینگ باعث می‌شود تا کوچ بیاموزد که همه آنچه که آموخته است به عنوان یک ابزار استفاده کند و خود مراجع است که باید بفهمد باید چه کار کند و جواب سوال را از درون خود مراجع بیابد و بیاموزد که کوچ تحت هیچ شرایطی نمی تواند بهتر از مراجع فکر کند و تصمیم بگیرد.

خلاصه وبینار ارائه شده ، برداشت شخصی اینجانب بوده و علاقمندان جهت استفاده  بهینه و کامل بهتر است به ویدیو کامل وبینار مراجعه نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *