خلاصه کتاب هنر شفاف اندیشیدن اثر رولف دوبلی

خلاصه کتاب هنر شفاف اندیشیدن

خلاصه کتاب ،ماه عسل برداشت شخصی من از نکات مهم و اساسی قابل یادگیری از مطالعه کتاب می باشد ،مطالعه این نکات برای خوانندگانی که وقت و زمان لازم جهت مطالعه کامل کتاب را ندارند از لطف خالی نیست

خلاصه کتاب هنر شفاف اندیشیدن اثر رولف دوبلی – The Art of Thinking Clearly by Rolf Dobelli

این کتاب محتوایی درباره روانشناسی ، خودشناسی و جامعه شناسی دارد که توسط اقتصاد دان و رمان نویس سرشناس سوئیسی «رولف دوبلی» نوشته شده و توسط عادل فردوسی پور ترجمه شده است. رولف دوبلی، نویسنده سوئیسی است که این کتاب را در سال 2012 به رشته نگارش درآورد. قسمت‌های مختلف این کتاب در اصل، در هفته نامه‌های معروف آلمانی، هلندی و سوئیسی، به تدریج منتشر شد و بعدها در دو کتاب آلمانی گردآوری شد.هنر شفاف اندیشیدن درباره مرتکب شدن اشتباهاتی است که در زندگی انجام دادیم و نباید انجام میدادیم و به دلیل عدم آگاهی دوباره مرتکب این اشتباهات میشویم.

در این کتاب ۹۹ خطا مورد اشاره قرار گرفته که به نظر نویسنده این تعداد خطا ها کامل نیست و باز هم انسان مرتکب خطاهای دیگری نیز می شود که می توان به این لیست افزود.

در پایان متن دو فایل از خلاصه کتاب هنر شفاف اندیشیدن را به اشتراک گذاشته ام در صورتی که کتاب را تهیه نکرده اید و یا وقت کافی برای مطالعه تمام کتاب را ندارید ، میتوانید  خلاصه کتاب را دانلود کرده و استفاده کنید.

آیا دانشگاه هاروارد شما را باهوش‌تر جلوه می‌دهد؟

نسیم طالب، مقاله نویس و تاجر، تصمیم گرفت فکری به حال چند کیلوگرم اضافه وزنی بکند که با خود این طرف و آن طرف می‌برد. او به چندین ورزش فکر می‌کرد؛ اما دونده‌ها استخوانی و غمگین به نظر می‌رسیدند، بدن سازها پهن و ابله و بازیکنان تنیس؟ آه، طبقه نیمه مرفه جامعه! اما شناگرها با آن بدن‌های خوش ترکیب و خطوط عضلانی به نظر او جذاب به نظر می‌رسیدند. او تصمیم گرفت به استخری در محله‌اش برود و هفته‌ای دوبار آنجا تمرین کند. کمی بعد، متوجه شد تسلیم یک توهم شده است. شناگران حرفه‌ای به این خاطر که با شدت تمرین می‌کنند بدن‌هایشان زیبا نمی‌شود، بلکه به خاطر اندام مناسبشان است که شناگران خوبی می‌شوند. فرم کلی بدن آنها یکی از عوامل انتخابشان است، نه نتیجه فعالیت‌های ورزشی‌شان. در نتیجه، هر وقت ترغیب می‌شوی توان خود را صرف برخی از کارها کنی، حواست را جمع کن؛ از شکم شش تکه تا ظاهر آراسته و درآمد بالا گرفته تا عمر طولانی و یک رفتار به خصوص و شادمانی. ممکن است در دام توهم بدن شناگر بیفتی. قبل از اینکه تصمیم بگیری کار را شروع کنی، به آینه نگاه کن و درباره چیزی که می‌بینی با خودت صادق باش. در انتها باید بگوییم که کتاب «هنر شفاف اندیشیدن» به شما دیدگاه روشنی در مورد اندیشیدن می‌دهد و همینطور که از نام آن پیداست، به شما کمک می‌کند که شفاف‌تر بیندیشید، موفق‌تر و بیشتر از یک نفر باشید.

به نظر بنده کتاب حاضر از دو جنبه ، کتابی بسیار قدرتمند برای کوچینگ می باشد. اول اینکه خود کوچ میتوانند در هنگام مطالعه کتاب ضمن آشنایی کامل با خطاهای شناختی ما انسانها در زندگیمان که در دو بعد بیرونی و درونی ما انسان هاست و تقویت خودشان جهت از بین بردن این عادت های بد و تقویت عادت های مثبت خودشان ، در وهله دوم میتوانند هنگام کوچ کردن مراجعان خود ، با شناختی که از این 99 خطای شناختی انسانها دارند، مراجعان خود را به نحو احسن در شناختن پتانسیل درونی شان و کشف اشتباهات و خطاهای زندگی شان به واسطه خودشان و از درونشان کمک کنند در واقع این کتاب در کنار کتاب ” قدرت عادت اثر چارلز داهیگ ” ، کتابی فوق العاده برای خودشناسی می باشد.


خلاصه کتاب هنر شفاف اندیشیدن (۱)


خلاصه کتاب هنر شفاف اندیشیدن (2)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *