ویژگی رهبران آینده و نقش کوچینگ در آن

ویژگی رهبران آینده و نقش کوچینگ در آن

 

ویژگی رهبران آینده و نقش کوچینگ

اگر رهبران ضعیف یا ناکارآمد از طریق خود، سازمان را از بین ببرند، در مقابل رهبران مؤثر و الهام‌بخش نیز از طریق شرکت یا سازمان خود متولد، و به باور می‌نشینند.

هرکسی که در صدر تیم یا سازمان قرار دارد، تفاوت زیادی برأی گروه یا شرکت خودش ایجاد می‌کند. همان‌طور که گفته می‌شود، ” ماهی‌ها از سر سرازیر می‌شوند .” “the fish rots from the head.”

ویژگی رهبران آینده و نقش کوچینگ در آن

رهبری در مورد روابط است

در اصل، رهبری یک رابطه است. همان‌طور که JM Kouzes و BZ Posner (2002) در کتاب خود با عنوان ” چالش رهبریLeadership Challenge,” می‌گویند ، ” رهبری یک رابطه بین کسانی است که آرزوی رهبری دارند و کسانی که پیروی را انتخاب کرده‌اند می‌باشد ” .

بعضی‌اوقات رابطه یک به یک و بعضی‌اوقات، یک به تعداد بسیار است. صرف‌نظر از تعداد ، رهبران باید بر پویایی این رابطه تسلط داشته باشند.

رهبری یک فرآیند تأثیرگذاری است.هر زمان که می‌خواهید در رفتار کسی در قبال یک هدف، تأثیر بگذارید، درگیر رهبری می‌شوید. این مهم نیست که شما یک سیاستمدار ، مدیرعامل ، والدین ، معلم یا وزیر باشید.

اول ، رهبری در مورد رفتن به‌جایی است. اگر نمی‌دانید کجا می‌روید، رهبری شما مهم نیست.

دوم ، رهبری در مورداجرا و پیاده‌سازی است. مطمئناً رهبران باید به مردم خود، دید و جهت ببخشند، اما آنها همچنین باید اقداماتی انجام دهند تا مردم برای نزدیک‌تر شدن به مقصدشان حرکت کنند.

سرانجام ، این در مورد خدمت و پشتیبانی است. در این روش، رهبران با هدایت و تشویق مردم به نیازهای اساسی‌شان به آنها خدمت می‌کنند.

ویژگی رهبران آینده و نقش کوچینگ در آن

تعاریف رهبری :

·استفاده مشروع از قدرت برای دستیابی به نتایج به نمایندگی از گروهی از مردم” (جوک کامرون، انجمن ملی رهبری دانشجویان، مجلس پارلمان، کانبرا، 20 سپتامبر 2012)

·مدیریت کارها را به‌درستی انجام می‌دهد؛ رهبری کار درستی انجام می‌دهد “(پیتر دراکر؛ مشاور و مربی مدیریت آمریکایی اتریشی، 2005-2005)

·یک رهبر بهترین است، زمانی که مردم به‌سختی می‌دانند که او وجود دارد ، وقتی کار او انجام می‌شود، هدف او برآورده می‌شود، آنها خواهند گفت: ما این کار را کردیم.” (لائوس تزه؛ قرن ششم قبل از میلاد، فیلسوف چین باستان)

· رهبری با استفاده از قدرت تعریف نمی‌شود بلکه ظرفیت افزایش حس قدرت در بین رهبران تعریف‌شده است. اساسی‌ترین کار رهبر، ایجاد رهبران بیشتر است ” (Follett, MP. The Creative Experience, NY; Longmans Green, 1924, page 3)

ویژگی رهبران آینده و نقش کوچینگ در آن

آیا رهبران متولد می شوند یا ساخته می شوند ؟

جواب هر دو گزینه است، رهبران هم متولد و هم ساخته می‌شوند.

پروفسور Bruce Avolio استاد مدیریت، دانشکده بازرگانی فاستر در دانشگاه واشنگتن معتقد است طبق تحقیقات، 70٪ از رهبران ساخته می‌شوند و 30٪ از رهبران متولد می‌شوند.

جالب است که سؤال بعدی این است که اگر این‌گونه باشد، چگونه رهبری را یاد می‌گیریم؟

پروفسور Avolio بیان می‌کند که برای این امر باید سراغ قانون 70-20-10 برویم. این قانون به‌طور خلاصه بدین معنی است که ، 70٪ توانایی شما برای رهبری ناشی از تجربیات شماست و اتفاقاتی که برای شما می‌افتد، 20٪ از مدل‌های نقش شما ناشی می‌شود و 10٪ نهایی که ما هنوز آنها را واقعاً نمی‌دانیم.

بعلاوه، یک تحقیق برجسته در سال 1994 توسط AK Ericsson و N Charity انجام شد، نشان می‌دهد افرادی که در موضوعی فعالیت می‌کنند، مانند موسیقی، شطرنج، دو و میدانی و غیره، همه از یک الگوی بسیار سازگار برخوردار بودند. همه نه تنها به استعدادهای خود علاقه نشان دادند، بلکه همه از 4 تا 10 ساعت در روز به مدت 10 سال تمرین می‌کردند. آنها در ادامه دریافتند که “کارشناسان” بیش از 10،000 ساعت تمرین کرده‌اند، سطح بعدی در حدود 7،500 ساعت و سطح بعدی 5000 ساعت.

بنابراین آنها نتیجه گرفتند که “دیدگاه سنتی به استعداد ، که نتیجه می‌گیرد که افراد موفق توانایی‌های ذاتی خاصی دارند و قابلیت‌های اساسی مطابق با شواهد موردبررسی نبود.” در عوض، عملکرد بالا با “عواملی که افراد را به سمت مشارکت در تمرین عمدی” مستعد می‌کند و سپس “حفظ سطح بالای تمرین برای سالها ” مشخص می‌شود. نوازندگان خبره نیز به‌طور معمول کوچ‌هایی داشتند که آنها را به تمرین شدید تشویق می‌کرد.

ویژگی رهبران آینده و نقش کوچینگ در آن

پیام اصلی برای رهبر شدن

برخی از رهبران بزرگ لزوماً با آنها متولد نمی‌شوند، اما در سنین کودکی تمایل به ایجاد چیزها با افراد دیگر را به‌دست می‌آورند. رهبران دیگر می‌توانند بامهارت در هر سنی، توانایی رهبری را افزایش دهند. سرانجام، کوچینگ به رهبران کمک می‌کند مهارت‌های موردنیاز خود را به‌دست آورند و آنها را پاسخگو نگه‌دارند.

به‌طور خلاصه، اگر می‌خواهید در رهبری و کوچینگ برای آن موضوع، خوب باشید، پس در تمرینات جدی شرکت کنید! تمرین، تمرین، تمرین. این واقعاً علم موشکی نیست …

عدم رهبری

به‌طور معمول، رهبرانی که در حمایت از پیروان خود ناکام هستند، این کار را با یکی از دو روش انجام می‌دهند:

1. آنها خودکامه یا دیکتاتورهایی هستند که به‌طور معمول تحت کنترل نفس خود قرار می‌گیرند و در آنجا از یک مگافون استفاده می‌کنند تا نقطه‌ای را منفجر کنند بدون اینکه کسی در اطراف خود باهوش‌تر شود. این رهبران فاقد هر نوع هوش هیجانی و به‌طور معمول خودمحور و شاید خودشیفته هستند.

2. آنها آدم‌ربایانی هستند که اجازه می‌دهند جریان آزاد دموکراسی به شکلی امکان‌پذیر شود که تقریباً تبدیل به هرج‌ومرج غلط شود. به‌طورکلی، در تلاش برای خوشحال کردن یا به دلیل عدم اعتمادبه‌نفس خود، آنها تمایل دارند که برای به‌دست آوردن اجماع به آنجا بروند و جای تعجب هم نداشته باشند و تیم بدون هیچ جهت مشخص راه خود را از دست می‌دهد.

در عوض، رهبری یک پارادوکس قدرت است زیرا از بالا به پایین، اما تعاملی ، فرماندهی و کنترل اما مشارکتی است.

ویژگی رهبران آینده و نقش کوچینگ در آن

رهبران در مقابل مدیران

آیا تفاوتی بین یک مدیر و رهبر وجود دارد؟ دو منبع و شواهد حکایتی قطعاً می گویند اختلافاتی وجود دارد.

1. به گفته کاپوفسکی، “آناتومی یک رهبر: رهبران فردا کجا هستند؟ ” بررسی مدیریت ، (مارس)، ص 12، ویژگی‌های مختلف بین رهبر و مدیر به شرح زیر است:

[ninja_tables id=”3771″]

2. در “آنچه رهبران واقعاً انجام می‌دهند” توسط JP Kotter ، HBR (2001) ، موارد زیر تفاوت بین رهبران و مدیران را نشان می‌دهد.

[ninja_tables id=”3782″]

ویژگی رهبران آینده و نقش کوچینگ در آن

پروفسور بروس آوولیو در کتاب خود در سال 2011 با عنوان ” توسعه کامل رهبری ” این ایده را برجسته می‌کند که هسته اصلی رهبری مؤثر در مورد اعتماد است . بدون آن، رهبری وجودی ندارد.

اعتماد مهم است. در زیر به نقل از کلیدهای کتاب او مراجعه میکنیم:

“… بدون اعتماد ، شما هرگز نمی‌توانید به تمام توان رهبری خود دست‌یابید …”

برای به دست آوردن اعتماد ، مهم است که رهبران ” انتظارات مشخص و سطح عملکردی توافق شده مشخص داشته باشند …” این “رهبری مؤثر معامله‌ای است که می‌تواند شرایطی را ایجاد کند که در آن اعتماد عمیق‌تر شکل می‌گیرد“.

رهبری معامله‌ای

رهبری معامله‌ای پایه و اساس توسعه رهبری تحول‌گرا بود … بدون پایه معامله ، انتظارات اغلب نامشخص است، جهت‌گیری کاملاً مشخص نیست، و اهدافی که شما در آن کار می‌کنید بیش‌ازحد مبهم است (ص 24) … مهم‌ترین تأثیر در توسعه اولیه تیم‌ها در حال یادگیری چگونگی ساخت نقش‌ها و انتظارات بودند … بنابراین، به‌دست آوردن معاملات درست به‌طور پیوسته، در آنچه ما از رهبری معامله استفاده کردیم، برای تبدیل‌شدن به یک رهبر، پیرو و تیم مؤثر، ضروری است. »(ص 30).

رهبری تحول‌گرا

رهبری تحول‌گرا رهبری است که در آن، رهبر در مورد هر پیروان خود یک برنامه توسعه دارد … این رهبران مخالف با سرکوب آن هنگام بروز مشکلات، چالش را تحریک می‌کنند. ابتدا کار خود را آغاز کردند … [آنها] عوامل اخلاقی هستند که خود و پیروانشان را برای دستیابی به مأموریتها و اهداف سطح بالاتر متمرکز می‌کنند. سطح بالاتر شناسایی باعث سطح بالاتری از تعهد، اعتماد، وفاداری و عملکرد می‌شود.

“اگر شما به همه معاملات مختلف خود با مردم احترام می گذارید، به‌مرور زمان می‌آیند تا به شما اعتماد کنند. این اعتمادبه‌نفس بالاتر در برابر انطباق است که رهبری تحول به‌عنوان پایه خود برای دستیابی به عملکرد نمونه‌ای استفاده می‌کند. “.

ویژگی رهبران آینده و نقش کوچینگ در آن

نتیجه گیری

آنچه ما به‌وضوح آموخته‌ایم این است که رهبرانی که می‌توانند رهبری معاملاتی و تحولاتی را در طول زمان، موقعیت‌ها و چالش‌ها متعادل سازند ، مؤثرترین رهبران هستند.

202 دیدگاه برای “ویژگی رهبران آینده و نقش کوچینگ در آن

 1. olypan گفته:

  Advantages

  In-depth calculator for scientific, complex and highly mathematical expressions

  The best calculator is the one you really need

  Powerful unit convertor, as well as constant and equation solver

  RAD

  2017-12-05

  VERY VERY GOOD

  And the warranty is good, can you see a problem with that??

  There is no spam, advertising or anything like that.

  Install instructions

  Videos https://gazetamp.ru/redirect?url=https://procunarma.weebly.com

  6add127376 olypan

 2. yakywain گفته:

  It’s a good way to gain some extra cash if you’re intending to buy a used PS2 console. What about you? PCSX2 is now available in CVS (centralized version system), and we strongly recommend its use.

  PCSX2 is one of those programs that fuel some user’s video game nostalgia. It’s an emulator all right, but what console does it manage to bring to your PC? Even though the name might not directly hint at it, this https://www.google.sk/url?sa=t&url=https://tisdinetti.weebly.com

  6add127376 yakywain

 3. kalwian گفته:

  This tool is a powerful marketing tool and very easy to use once you have knowledge of how it works.
  This tool can be used for various purposes, you can promote your product, company, brand, business and even connect with your customers and potential customers via bluetooth.

  Turn customers into promoters, increase customers into promoters, get more promoters turn in into promoters, get promoters to increase others, and promote all the promoters to increase yet.
  How? It’s Free.
  Ind http://images.google.com/url?sa=t&url=https://klapovriarei.weebly.com

  6add127376 kalwian

 4. alpyarm گفته:

  1. Why 4 Elements?
  2. What does 4 Elements add to Lightroom or Photoshop?
  3. Is it quite easy to use?
  4. Do you have to pay to use 4 Elements?
  5. Can you mix the Lightroom and 4 Elements templates?
  6. Which template is best for me?

  1. Why 4 Elements?
  What is it?
  4 Elements is a fully integrated digital photo editor. It’s easy to learn, and https://lionscup.dk/?side_unique=4fb6493f-b9cf-11e0-8802-a9051d81306c&s_id=30&s_d_id=64&go=https://discwontili.weebly.com

  6add127376 alpyarm

 5. enlabroo گفته:

  To use this tool, download this application, extract the files to your desktop, and execute the downloaded files.

  Advanced Run is a tool that allows you to run any program, run any command line command, open, edit and print documents with any user account without switching between users. It works with most Windows applications, Internet Explorer, MS Office and other Windows applications. To use this tool, download this application, extract the files to your desktop, and execute the downloaded files.

  By http://maps.google.com.tw/url?sa=i&url=https://paiglagacak.weebly.com

  6add127376 enlabroo

 6. lornahv گفته:

  Where the other Renko bar modules available for MT4 are only suitable for Time Frames, MeanRenkoBar is suitable for both time frames and Renkox that is designed to work with Renkox Splitter Mod. Using MeanRenkoBar creates a unique Renkox DataFlow that shows the mean for time frames as well as Renko bars and trendlines for Renkox split function.

  See also
  RenkoBar

  References
  Renko Bar – Met https://singliloru.weebly.com

  6add127376 lornahv

 7. urilexi گفته:

  The time difference will be displayed along the information column.

  Geoportal Project

  Geoportal Project Software – Geoportal Project is a powerful tool for creating and sharing geo-spatial information. It enables map designers and GIS professionals to construct large spatial information systems and share these seamlessly with other users.
  With built-in editing and analysis features, it is an application that is powerful enough to handle even the most demanding tasks. But even more special and unique than powerful G https://roecebestspam.weebly.com

  6add127376 urilexi

 8. sasraf گفته:

  Vanos Simulator provides you with an intuitive application that can simulate the movement of a Vanos automotive variable valve timing system.
  You can use Vanos Simulator to fully understand the way this type of valve system works and perform simulations with customizable parameters. Read more

  Simply simulate the variable valve timing control system in the Vanos Simulator application.
  This application enables you to fully understand the way this type of valve system works and perform simulations with customizable parameters. Read more

  Just add a https://vobaliha.weebly.com

  6add127376 sasraf

 9. aryapea گفته:

  Freeware.

  Aqua

  Description:

  Aqua is a free dock manager utility. You can add apps, create favorites, define screenshot presets, and organize your desktop with clean dock tiles. You will never feel at loss searching for a program again—all applications appear in the dock with a single click, and the row of tiles can be resized to show just the right amount of apps. Aqua includes a start-up screen that displays your desktop and allows you https://crytaqunti.weebly.com

  6add127376 aryapea

 10. waniwal گفته:

  CRUSH 1.0.0 ¼ CRUSH is an advanced’store-and-forward’ utility that can play an integral part in the analysis of complex questions such as “Is this data virus-free?”.
  A basic understanding of the workings of CRUSH is a must; in addition, a working knowledge of Windows, shell scripts and UNIX is required.
  CRUSH, provides a UNIX like and secure methodology to design and maintain an automatically increasing data compression/decomp http://life-worldwide.org/?URL=https://scoplabnema.weebly.com

  6add127376 waniwal

 11. oliste گفته:

  The RIR files are ideal for high-resolution output or when working with very complex image designs or AI images.
  If you are new to Satori please take a look at Getting Started with Satori PaintFX article that explains how to use Satori to create a new image and open it in Photoshop, and how to edit Satori files in Photoshop or other compatible software.

  What’s New in Version 5.8.2.3 of Photo Studio V8? https://psygerplanre.weebly.com

  6add127376 oliste

 12. benand گفته:

  Friday, July 26, 2017

  Will Glossary of English Wikipedia be officially accepted on English Wikipedia?

  Today, 10 July 2017, English Wikipedia transitioned to version 5.35. In the previous Versions, English Wikipedia were:

  Version 5.0 (first final version)

  Version 5.1 (1st July 2017)

  Version 5.2 (18 July 2017)

  Version 5.3 (26 July 2017)

  Version 5. https://www.howeasyy.com/upload/files/2022/05/HscJpa4hoxdXvgHrn4Uh_19_96f7ef821656ab5d781b7c8e75e17d3c_file.pdf 05e1106874 benand

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *