وضعیت شغلی زنان در دنیا

وضعیت شغلی زنان در دنیا

وضعیت شغلی زنان در دنیا

 

آمار وضعیت شغلی زنان در دنیا در حال حاضر

در حال حاضر از ۱۹۰ رئیس دولت موجود در دنیا، حدود نه نفر آنها زن هستند. از همه نمایندگان مجالس موجود در دنیا حدود 13 درصد آنها را زنان تشکیل می‌دهند. در بخش شرکتی، زنانی که به رده‌های بالای شغلی ارتقاء می‌یابند و سمت‌های نظیر رئیس هیئت مدیره، هیئت مدیره و مدیرعامل را کسب می‌کنند در حدود ۱۵ الی ۱۶ درصد را تشکیل می‌دهد. نکته جالب این است که از سال ۲۰۰۲ تاکنون این اعداد تغییری نداشته که هیچ، حالت نزولی هم به خود گرفته است. حتی در مکان‌ها و تشکلاتی که در دنیا، به جهت مالی و پول سازی تشکیل نیافته است، زنان حداکثر ۲۰ درصد آمار مدیران را تشکیل می‌دهند.
مشکل دوم زنان این است که، آنها با انتخاب سخت تری هم مواجه هستند و آن انتخاب بین موفقیت شغلی و موفقیت در زندگی شخصی می‌باشد.
تحقیقات اخیر در آمریکا از بین مدیران ارشد متاهل نشان می‌دهد که دو سوم مردان متاهل دارای بچه می باشند در مقابل تنها یک سوم از زنان متاهل دارای بچه می باشند.

اما چگونه آمار زنان در سطح بالا باید تغییر یابد؟  

در میان مدیران ارشد 500 شرکت برتر فورچون (Fortune) و یا همین تعداد پست در دیگر بخش های جامعه، مشکل این است که عموما زنان از جمع های مدیریتی کنار گذاشته شده‌اند.

راه حل رفع مشکل به دست خود زنان :

1) پشت میز کاریتان بنشینید و خودتان را نشان دهید.

2) همکار خود را تبدیل به یک همکار واقعی کنید.

3)کارتان را ترک نکنید، قبل از اینکه نیاز به ترک داشته باشید.

تحقیقات نشان می‌دهد که حدود ۵۷ درصد مردان هنگام استخدام در خصوص میزان حقوق خود صحبت می‌کنند در مقابل فقط ۷ درصد از زنان درباره حقوق و دستمزد مذاکره می‌کنند. و از همه مهمتر مردان موفقیت خود را به خودشان و زنان موفقیت را به عوامل خارجی ربط می دهند. لذا هرگز به موفقیت دست نخواهید یافت مگر اینکه خودتان را لایق این ترفیع و موفقیت بدانید.

     

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
وضعیت شغلی زنان در دنیا

آمارها نشان می‌دهد که موفقیت و مقبولیت، ارتباط مستقیم و مثبتی در مردان دارد و این رابطه در زنان ارتباط معکوس و منفی دارد. از طرفی تحقیقات نشان می‌دهد که صاحبان خانه با درآمد برابر و مسئولیت‌های برابر، آمار طلاق آن‌ها نصف آمار طلاق دیگران است.

ارائه شده توسط شریل سندبرگ مدیر ارشد شرکت فیسبوک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *