کوچینگ نقاط قوت

کوچینگ نقاط قوت

با حضور حمید حکاکی برند کوچک و خانم آیسان بنی هاشمی (PCC)

در این مقاله قصد دارم چکیده گفتگوی ویدیو کوچینگ مدیران ارشد را که توسط آکادمی بین المللی کوچینگ فارسی زبان برگزار شده است را برای شما مخاطبان که شاید زمان لازم برای مشاهده کامل ویدیو را ندارید ارائه دهم.

کوچ در یک کلمه عبارت است از تغییر. کوچینگ یک شراکت بین کوچ و مراجع است تا افراد از منطقه امن خود خارج بشوند و پتانسیل های خود را بشناسند و آنچه می‌خواهند در زندگی و در شغل خود به آن برسند را دریابند. این یک شراکت برد-برد بین کوچ و مراجع است چون هر دو از این شراکت منتفع می‌شوند.
نقطه قوت عبارت است از استعداد ضرب در سرمایه گذاری.

سرمایه‌گذاری عبارت است از دانش ضربدر مهارت ضربدر تجربه که حاصل ضرب این اعمال ها خروجی به نام سرمایه گذاری را برای افراد در پی دارد.

نقاط قوت مواقع ای گمراه کننده هستند که موجب شود که ما نقاط ضعف خود را نادیده بگیریم. در کوچ نقاط قوت،کوچ کمک می می کند تا مراجع بتواند استعدادهای نهفته خود را پیدا کند، مانند مسئولیت پذیری، ارتباط پذیری، مهارت حل مسئله و … و سپس بعد از شناسایی این استعدادها ، کوچ کمک می‌کند تا مراجع بتواند این موارد را به نقاط قوت خود تبدیل کنند و نقطه‌ای که می‌خواهد به آن برسد را تعیین و عملی نماید. (چه در زندگی شخصی و چه در سطح شغلی و حرفه ای )

نمونه هایی از شناسایی استعدادهای فردی

1. یک پیدا کردن نقاطی در زندگیمان که وقتی زمانی برای آن لحاظ می‌کنیم حس رضایت داریم و یا گذر زمان را نمی‌فهمیم مثلاً آشپزی، گلکاری و …..
2. مواردی که سرعت یادگیری ما بالا است( استعداد به حس ما افراد وابسته است )
شناخت ما از خودمان و شناخت ما از دیگران تعیین کننده ایجاد گفتگو موثر بین دو طرف است باعث برد و موفقیت یک سازمان میشود. اگر این دو المان بین افراد داخل یک سازمان اجرا شود آن سازمان متحول خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *