لیزر کوچینگ

لیز کوچینگ

با حضور حمید حکاکی (برند کوچ) و تیمور میری(MCC)

در این مقاله قصد دارم چکیده گفتگوی ویدیو لیزر کوچینگ را که توسط آکادمی بین المللی کوچینگ فارسی زبان برگزار شده است را برای شما مخاطبان که شاید زمان لازم برای مشاهده کامل ویدیو را ندارید ارائه دهم.
لیزر کوچینگ: در لیزر انتظار بر این است که دقت، کیفیت، عملکرد، قدرت، بهتر از حالت نرمال باشد. کوچینگی است که کیفیت، قدرت و تمرکز بیشتری در آن کوچینگ است.

این نوع کوچینگ (لیزر کوچینگ) مزایایی دارد که عبارتند از:

1. رجوع به اصل مطلب توسط کوچ و نتیجه گیری بهتر توسط مراجع توسط این نوع کوچینگ
2) سریعتر یافتن مشکل مراجع و اقدام توسط مراجع
3)سرعت کاری بالا توسط کوچ

کوچینگ: یعنی تغییر درونی.

بازه زمانی جلسات لیزر کوچینگ حدود ۵ الی ۲۰ دقیقه است و کوچ سعی دارد با ایجاد چالش درونی در مراجع، مراجع بتواند بازخورد زیادی از کوچ بگیرد و میزان آزمون و خطا در این نوع کوچینگ زیاد است و مراجع می‌تواند به نسبت تمامی اقداماتش،با ایجاد چالش درونی در مراجع، بتواند بازخورد زیادی از مراجع بگیرد و بتواند ناخودآگاه به اهدافش برسد.

این نوع کوچینگ نیاز به تمرین زیاد توسط کوچ دارد. در کنار آن نیاز به یک مربی، کوچ و منتور در کنار کوچ است. تا کوچ بتواند عملکرد وسطح خودش را در لیزر کوچینگ بالا ببرد.

طبق مطالعات و آمار موسسه گالوپ، در یک تیم اعضای تیم اطلاع دقیقی از انتظارات مدیر از خودشان را ندارند، این پررنگ ترین چالش کوچ ها جهت همسو کردن کارمندان و مدیران در خصوص شفاف سازی انتظارات از یکدیگر میباشد.
یازده صلاحیتICF(چهارپایه جلسات کوچینگ) برای ایجاد اقدام و تغییر توسط کوچ در مراجع هم در کوچینگ و هم در لیزر کوچینگ ثابت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *