عادت های شگفت انگیز انسانهای مبتکر و خلاق: آدام گرانت

عادت های شگفت انگیز انسانهای مبتکر و خلاق

عادت های شگفت انگیز انسانهای مبتکر و خلاق

انسانهایی که از خلاقیت کمتری برخوردار هستند دوست دارند کارهای خود را زودتر انجام دهند به عبارتی اینگونه آدم ها در انجام سریع کارها عجله دارند.

عادت های شگفت انگیز انسانهای مبتکر و خلاق

در مقابل افرادی که تعلل بیشتری در انجام کارها دارند چون زمان لازم برای انجام کارها را از دست می‌دهند خلاقیت خود را در انجام کارها از دست می‌دهند. آمارها نشان می‌دهد افرادی که در میانه این دو گروه قرار دارند ۱۶ درصد بیشتر از این دو گروه خلاق هستند.

در خصوص اینگونه افراد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1– لئوناردو دواینچی، 16 سال روی مونالیزا کارکرد.

2– مارتین لوترکینگ جونیر، شب قبل از بزرگترین سخنرانی زندگی اش، تا سه صبح بیدار بود و دوباره متن سخنرانی خود را می‌نوشت. وی یازده دقیقه بعد از به سن سخنرانی رفتنش، جمله رویایی خود را که در متن نوشتاری خود ننوشته بود ایراد کرد. ” من یک رویا دارم” او با فکر کردن و تاخیر دادن به متن سخنرانی خود، اجازه داد تا خلاقیت وی تا آخرین لحظه سخنرانی به چالش کشیده شود. او خود را برای گسترده‌ترین محدوده ی‌ ایده ها آزاد گذاشت. چراکه متن سخنرانی خود را قطعی نکرده بود.

تعلل در امر کارائی یک گناه است. اما در زمان خلاقیت یک حُسن است. ویژگی منحصر بفرد، فرد خلاق این است که آنها زود شروع می‌کنند اما در اتمام تعلل دارند. توسعه دادن روی ایده‌های دیگران ، خیلی از ایجاد چیزی جدید از ابتدا ساده تر است. مثل گوگل بعد از یاهو و آلت ویستا یا فیس‌بوک بعد از چند شبکه های اجتماعی اولیه.

عادت های شگفت انگیز انسانهای مبتکر و خلاق

پس برای مبتکر و خلاق بودن لازم نیست اول باشی، تنها باید متفاوت و بهتر باشید

:شش سیر خلاقیت به شرح زیر است

1.this is awesome
2. this is Tricky
3. this is crap
4.I am crap
5. this might be okay
6. this is Awesome

انسان های خلاق به چیزی که باور دارند، اینست که انسان ها در پایان عمرشان، به کارهایی که انجام نداده اند حسرت می خورند. نه به کارهایی که انجام داده‌اند. پس آنها به آنچه شک می‌کنند ادامه می‌دهند نه اینکه آن را رد کنند.

عادت های شگفت انگیز انسانهای مبتکر و خلاق:  آدم گرانت

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *