صلاحیت های جدید فدراسیون بین المللی کوچینگ

صلاحیت های جدید فدراسیون کوچینگ بین المللی

باحضور: حمید حکاکی ( برند کوچ ) و تیمور میری (MCC)

در این مقاله قصد دارم چکیده گفتگوی ویدیو صلاحیت های جدید فدراسیون بین المللی کوچینگ را که توسط آکادمی بین المللی کوچینگ فارسی زبان برگزار شده است را برای شما مخاطبان که شاید زمان لازم برای مشاهده کامل ویدیو را ندارید ارائه دهم.

صلاحیت‌های فدراسیون بین المللی کوچینگ ،برای اولین بار در سال ۱۹۹۵ تعیین شده است و سپس برای دومین بار در سال ۲۰۰۸ به روز رسانی شد و برای سومین بار در سال ۲۰۲۰ این به روزرسانی دوباره اعمال شده است. این صلاحیت ها اصول و زیربنایی کاری هرکوچی در روند کاری کوچینگ می باشد. این صلاحیت ها شامل سه سطح و ۸ بند می باشد.

این سه سطح شامل، ACC ، PCC و MCC می باشد.
در واقع یازده صلاحیت ورژن قبلی در قالب هشت صلاحیت در سال 2020 گنجانده است. و یازده صلاحیت قبلی از 1537 کلمه به 1109کلمه در قالب هشت صلاحیت کاهش یافته است. صلاحیت های کوچینگ با دانشجویان کوچینگ، متخصصان کوچینگ و مراجعان کوچینگ در ارتباط است.
نمونه ای از تغییر صلاحیت برای کوچ ها در ورژن قدیم و ورژن 2020 اینست که کوچ باید قبل از جلسه کوچ باید به ارزش ها، طرز تفکر، فرهنگ، کل مراجع را دیدن ، روح و روان، حس و حال مراجع ،تمامیت موضوع مورد بحث و خانواده مراجع تمرکز بیشتری داشته باشد.
از اول ژانویه 2021تمامی تاییدیه های سطوح ICF از طریق صلاحیت های جدید اعمال خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *