شرایط و سطوح آموزش کوچینگ

شرایط و سطوح آموزش کوچینگ

شرایط و سطوح آموزش کوچینگ

مرحله اول : کوچ همراه یا (Associate Certified Coach)ACC

کوچ همراه یا (Associate Certified Coach)ACC ، اولین سطح از سطوح آموزش کوچینگ در خصوص کوچ های تأییدشده از فدراسیون بین المللی کوچینگ می باشد. اولین مرحله برای گرفتن مدرک سطح همراه ، گذراندن ۶۰ ساعت آموزش مهارت‌های کوچینگ در یک آموزشگاه تأییدشده فدراسیون بین المللی کوچینگ است. دومین مرحله در دریافت مدرک کوچ همراه ، ۱۰۰ ساعت تجریه کاری است که ۷۵ ساعتش را باید حداقل با ۸ نفر مختلف کارکنید. این کار در حقیقت شما را به سطح دیگری می‌رساند که در اینجا شما علاوه بر یادگیری مهارت‌ها، کسب درآمد هم می‌کنید. سومین مرحله ۱۰ ساعت منتورینگ با کوچ تأییدشده می‌باشد که شمارا آماده می کند برای ارسال یک فایل صوتی از جلسه کوچینگ با مراجع خود که تعیین میکند که شما به این سطح از کوچینگ یعنی کوچ همراه رسیده اید. فدراسیون با در نظر گرفتن حداقل معیارهای یازده صلاحیت‌ کوچینگ، شمارا ارزیابی می‌کند و اگر به سطح مورد نظر نرسیده باشید ، می‌توانید این فرایند را با هزینه اضافه تکرار کنید. در مرحله آخر فدراسیون بین‌المللی کوچینگ (ICF)، برای اطمینان کامل از اینکه شما استاندارد‌ها، اصول اخلاقی و معنی کوچینگ را به‌خوبی درک کرده‌اید، یک آزمون اینترنتی هم تعریف کرده است که شما می‌بایست حداقل به ۷۰% درصد آن پاسخ صحیح دهید. این مراحل به مخاطب شما این اطمینان خاطر را می‌دهد که با نظارت فدراسیون شما به حداقل سطح دانش و مهارت و تجربه به‌عنوان کوچ همراه رسیده‌اید.

مرحله دوم : کوچ حرفه ای یا (Professional Certified Coach)PCC

کوچ حرفه ای یا (Professional Certified Coach)PCC ، دومین سطح از سطوح آموزش کوچینگ در خصوص کوچ های تأییدشده از فدراسیون بین المللی کوچینگ می باشد. اگر شما عشق به کسب‌وکار کوچینگ و کمک بیشتر به مراجع دلخواه خود داشته باشید، به سراغ پیشرفت بیشتر می‌روید؛ یعنی همان یازده صلاحیت کوچینگ را عمیق‌تر و در سطح بالاتری یاد می‌گرید. به‌عنوان‌‌مثال شما می‌توانید با تقویت گوش شنوایتان، قادر باشید چیزهایی را بشنوید که در گذشته آن‌ها را نمی‌شنیدید و به مراجع خود بهتر و بیشتر و حتی در زمان کمتر کمک کنید. این کار باعث می‌شود شما بازهم یک پله دیگر پیشرفت کنید و به سطح (Professional Certified Coach)PCC یا کوچ حرفه‌ای برسید. برای دریافت این مدرک از فدراسیون مستلزم گذراندن ۱۲۵ ساعت دوره در آموزشگاه تأییدشده هستید و ۵۰۰ ساعت تجربه کاری با کسب درامد و با حداقل ۲۵ نفر مراجع مختلف مورد‌نیاز می‌باشد.در اینجا شما کیفیت زندگی و کارتان بالاتر می‌رود و قادر خواهید بود اثرات بیشتری در کارتان بگذارید پس طبیعی است که درآمدتان هم افزایش پیدا می‌کند.

مرحله سوم : کوچ استاد یا MCC (Master Certified Coach)

کوچ استاد یا MCC (Master Certified Coach) سومین و بالاترین سطح تعریف‌شده فدراسیون بین المللی کوچینگ است که مستلزم ۲۰۰ آموزش کوچینگ و ۲۵۰۰ ساعت تجربه و کار کوچینگ با افراد بسیاری است.

منبع :https://icoachtraining.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *