خلاصه کتاب غول‌های بازاریابی شبکه‌ای (30 مقاله از بزرگان نتورک مارکتینگ جهان ) اثر حمید ادگی

غول‌های بازاریابی شبکه‌ای

خلاصه کتاب، ماه عسل برداشت شخصی من از نکات مهم و اساسی قابل یادگیری از مطالعه کتاب می باشد ، مطالعه این نکات برای خوانندگانی که وقت و زمان لازم جهت مطالعه کامل کتاب را ندارند خالی از لطف نیست.

کتاب غول‌های بازاریابی شبکه‌ای

درباره کتاب:

آنچه در اين كتاب مطالعه مي‌كنيد، مجموعه 30 مقاله از بزرگان بازاريابي شبكه‌اي جهان مي‌باشد: كيوساكي و ترامپ: به عنوان بزرگان كسب و كار از قدرت شبكه‌سازي مي‌گويند. تام شرايدر: از مهارت‌هايي كه در بازاريابي شبكه‌اي به آن‌ها نياز داريد مي‌گويد. درك سيورز: نحوه به راه انداختن موج و حركت را به شما آموزش مي‌دهد. مارك يارنل: از دلايل موفقيتش براي شما مي گويد. رندي گيج: در كنار داستان زندگي شخصي خود از نحوه برخورد با مشتريان سخن مي‌گويد. جيم ران: نه عامل مهم‌تر از پول و سرمايه را بررسي مي‌كند. و… ديگر بزرگان اين تجارت كه هر يك از آن‌ها تجربه‌هاي ارزشمندشان در اين مسير را در اختيار شما قرار خواهند داد. تغییر دنیای کسب و کار،استفاده از شیوه های نوین فروش و بازاریابی را اجتناب ناپذیر کرده است.یکی از مهم ترین این تغییرات،کاهش کارایی تبلیغات انبوه از یک سو و افزایش اثربخشی توصیه های شخصی و تبلیغات دهان به دهان از سوی دیگر است.در این میان بازریابی شبکه ای که مبتنی بر شبکه سازی،فروش مستقیم و روابط تعاملی است،یکی از کارآمترین شیوه های بازاریابی به شمار میرود.

غول‌های بازاریابی شبکه‌ای

1. درصحنه بودن بدون در نظر گرفتن بینش و رفتار مردم

2. توانایی تحمل مسخره و خنده مردم(استقامت)

3.ایجاد کشش و جذبه برای جذب مردم در قالب نقش رهبری

4. تحمل ریسک هنگام شروع حرکت و جنبش

5. تشریک مساعی یا اولین پیروان در هنگام شروع جنبش : چون این پیروان هستند که یک دیوانه را به رهبری انتخاب می کنند.

6. ایجاد یک مسیر ساده و مشخص برای جنبش(قابل فهم برای عموم)

7. پیروی از یک روش و سبک سیستم بازاریابی شبکه ای(نتورک مارکیتینگ) جهت موفقیت و دوری از تغییر مداوم و پی در پی در روش انتخاب شده( مطابق یک شرکت مورد علاقه خود عمل کنید).

8. در این راه باید دارای ویژگی رهبری و مهارت رهبری کردن دیگران باشید .

9. آموزش های حاصل از نتورک مارکیتینگ ( بازاریابی شبکه ای ): 1. اهرم کردن( توانایی استفاده از دیگران)2. کنترل حرفه ای بر سازمان 3. خلاقیت 4. توسعه یابی و گسترش پذیری کسب و کار 5. قابلیت پیش بینی درآمد

10. ترامپ معتقد است برای موفقیت در بازیابی شبکه ای (نتورک مارکیتینگ) باید دارای ویژگی های زیر باشیم: 1. انگیزه شور و اشتیاق کافی داشته باشید2. اجتماعی باشید و توانایی ارتباط با دیگران3. خارج شدن از منطقه امن خود4. مهارت رهبری 5. مسئولیت پذیری

11. پنج اصل موفقیت در بازاریابی شیکه ای (نتورک مارکیتینگ ) از دیدگاه شراتر 1. اخلاق مثبت 2. اعتقاد به تجارت و کار خود 3. دارای هدف 4. اشتیاق و انگیزه 5. مثبت اندیش بودن 6. مهارت انجام کارتان

12. از دیدگاه رندی گیج در خصوص نتورک مارکتینگ (بازاریابی شبکه ای ) باید اصول ذیل را رعایت کنید.1 . همیشه جلسات معارفه را با افراد موفق برگزار کنید نه غیر موفق، چون افراد موفق در این زمینه (نتورک مارکتینگ )تجربه کافی دارند.2. همیشه از یک معارفه کننده در جلسه معارفه با شخص سوم استفاده کنید.3. مهارت معرفی خود را به نحو احسن بیاموزید این مهمترین اصل در نتورک مارکتینگ است.

غول‌های بازاریابی شبکه‌ای

13. خانم کیم کلامد معنقد است نحوه معرفی و استفاده از کلمات یکی از مهمترین عوامل در بازاریابی شبکه ای (نتورک مارکیتینگ ) است چه این کلمات درمعرفی محصولاتمان باشد و یا در رابطه با طرح تجارت شرکت.

14. در جلسات بازاریابی شبکه ای استفاده از جملات یا ویژگی ذیل موجب عدم خروجی می شود: 1. کلی گویی و استفاده از جملات بی ربط(جملاتی که مخاطب آن مشخص نیست)2. عدم استفاده از کلمات و جملات تخصصی 3. غلو و تبلیغ بیش از حد . راه حل این مشکل استفاده از داستان سرایی برای محصول و اتفاقات پیرامون آن محصول می باشد، این عمل باعث می شود که هم عمل انتقال احساسات به مخاطب صورت گیرد و هم به بهترین نحو به سوالات و دغدغه های طرف مقابل پاسخ دهید.

15. اگر کاری را می کنید و نتیجه نمی گیرید آن را تغیر دهید ، اگر بر روی کاری تمرکز کنید آن محو می شود.

16. موفقیت آرامش ذهنی است نه کمتر نه بیشتر

17. تلاش و کوشش دیگران را بستانید نه نتیجه آنها را .

18. در بازاریابی شبکه ای، محصولات و فرصت های درآمدزایی برای همه یکسان است، آنچه که ما را از بقیه متفاوت می سازد شبکه سازی ماست و آن ریشه در مهارت ها و اصول مورد کاربردی ما دارد.

19. روش های غلبه بر مشکلات: 1- پذیرش آنها بدون ترس و …. . مشکلات اجتناب ناپذیرند. 2-وجود آنها برای رشد ما لازم است. 3- داشتن احساس و ذهنیتی سازنده نسبت به آنها، دیدگاه مربی و معلم به آنها(هرچه کوه ها بزرگتر باشد غرور حاصل از پیروزی ها بزرگتر است) 4) آگاه شدن به موقع نسبت به ماهیت مشکلات( مشکلات و گرفتاری های درونی بزرگترین دشمن ماست در مقابل گرفتاریهای بیرونی ما که خیلی راحتر می شود حس کرد) ترس از رویارو شدن با موانع و یا توهم های غیر واقعی نسبت به مشکلات.

20. انسان حاصل مجوعه تصمیماتی است که در گذشته گرفته است. این شما هستید که با تصمیماتی که می گیرید ، محیط و دنیای پیرامون خودتان را شکل می دهید.( یادم هست جایی می خواندم که زندگی انسان، تصمیمات لحظه ای است که می گیرد .تصمیاتی که می گیریم حاصل نگرش و طرز تفکر ماست و از سوی دیگر ، تصمیمات ما در دراز مدت به عادات ما تبدیل می شوند. (عدم اقتباس از متن، مربوط به خوانده های قبلی خودم))

غول‌های بازاریابی شبکه‌ای

21. از طرفی خود افکار ما ضامن موفقیت ما نیستند. چرا که نحوه اجرای افکار و نگرش ها و آموزش هاست که به موفقیت ختم می شود. از طرفی تعهد به انجام دادن اصولی کار و انجام مسئولیت و وظیفه، بعد دیگر قضیه می باشد.

22. در بازاریابی شبکه ای اساس موفقیت شما در ذرات وجود خودتان نهفته است. تعهد شما به کار، چیزی است که باعث کنار هم قرار دادن قطعات پازل می شود.

23. هر کاری را که در راستای تحقق آن لازم است ، انجام دهید. به عبارتی دانستن و انجام ندادن یعنی ندانستن. به یاد داشته باشیم برای تحقق موفقیت ، باید چیزهای فرا گرفته شده را در عمل اجرا کنید. می دانیم دانش به تنهایی قدرتی ندارد. موفقیت در نتورک مارکتینگ به تصمیم و انتخاب شما بستگی دارد و تعهدی که نسبت به کارتان دارید و تلاشی که انجام می دهید. در واقع بعد از اقدام به شروع کار ، چهار عامل شفافیت در خصوص نوع کارهایتان ، تعهد ، تلاش و پیوستگی حرکت ، مشخص کننده ی سرعت شما در رسیدن به نتیجه است .

24. برای بازار یابی شبکه ای (نتورک مار کتینگ) اولین قدم تعیین هدف است . ویژگی اول و بزرگ یک هدف، شفاف بودن آن است .همواره باید اهدافتان را در ذهن داشته باشید و با تمرکز کارتان را دنبال کنید. بدترین اشتباهی که مردم در تعقیب اهدافشان مرتکب می شوند رها کردن آن هدف در زمانی است که کار سخت می شود.

25. وینستون چرچیل می گوید: موفقیت یعنی حرکت از یک شکست به شکست دیگر بدون از دست دادن انگیزه و اشتیاق.

26. برای موفقیت در نتورک مارکتینگ در قدم اول باید از منطقه امن خویش خارج شوید و دوم شروع به ارتباط سازی و شبکه سازی کنید که مهمترین و اولین ابزار برای جذب و ترغیب بازار می باشد.

27. فوت کوزه گری در فروش، شنونده بودن است تا صحبت کردن. تنها به دادن اطلاعات ضروری و حیاتی بسنده کنید. اگر چه شاید فکر کنید در خصوص تجارت خود اطلاعات زیادی دارید که باید ارائه دهید اما بر عکس، شما اطلاعات ناچیزی در رابطه با شنونده دارید.لذا، بیشتر در پی آن باشید که صحبت های طرف مقابل را گوش کنید تا از خواسته ها و نیازهای وی آگاه شوید تا بتوانید نیازهایی وی را با تجارت خود رفع کنید. و در نهایت ارزش هایی که برای وی مهم است را بفهمید.

28. چارلز جونز معتقد است که تنها راه روشن نگه داشتن شعله و آتش موفقیت در درون وجود انسان، داشتن حس اضطرار و عجله است. حس اضطرار به این معنا که ما موضوع را در حد مرگ و زندگی بدانیم و با همان سرعت و عجله حرکت کنیم. یعنی نه دیروزی در کار است نه فردایی و همین امروز و لحظه موجود است.و باید با تمام توان و انرژی از آن بهره برد. یعنی مسئولیت پذیری و تعادل در کارها ، آنچه برای امروز برنامه ریزی کرده اید انجام دهید.

29. برای تاثیر گذاری عمیق حس اضطرار و عجله، اجرای هفت قانون رهبری ذیل، موثر و مثمر ثمر است اما برای افزایش تاثیر گذاری این هفت قانون باید دو ویژگی مهم برای هر موفیقتی را رعایت کرد: 1) صداقت 2) نظم و ترتیب . هفت قانون رهبری : 1- یاد بگیرید که هیجان را چاشنی کارتان کنید. 2- از توانایی هایتان استفاده کنید. در غیر اینصورت شکست خواهید خورد. (تمامیت خواه یا کمال طلب نباشید). 3- پیشرفت تا رسیدن به کمال .4- رهبری یعنی بخشندگی بدون انتظار بازگشت و جبران شدن 5- برای تجربه کردن یک چیز باید با آن روبرو شوید. 6- انعطاف در برنامه ها و طرح ها: عصر حاضر، عصر برنامه ریزان و طراحان برنامه است. پیشرفت و رشد یعنی اصلاح و بهینه سازی مداوم مسیری حرکت . باید بدانید که هر مشکلی، بذری است که به رشد موفقیت شما منجر می شود. 7) تنها در صورتی می توانید دیگران را ترغیب و هیجان زده کنید که خودتان سطح بالائی از هیجان و انرژی داشته باشید . در نهایت با خودتان صادق باشید.کارها و وظایف روزانه خود را بر پایه ی حسن اضطرار و با نظم و ترتیب انجام دهید.

30. در شبکه سازی 80 درصد از انرژی خود را به شبکه سازی و 20% درصد از انرژی خود را صرف مدیریت شبکه کنید.در نتورک مارکتینگ ، روابط و ارتباطات بالاترین نقش را بر عهده دارد به عبارت دیگر نتورک مارکتینگ تجارت انسانها و روابط است لذا هر چه انسانها را بهتر بشناسید بیشتر و بهتر نتیجه خواهید گرفت.

31. هنر متقاعد کردن دیگران: 1- اولین گام برای موفقیت در کارتان و فروش محصولاتتان ، اعتقاد به کاری است که انجام می دهید.در واقع داشتن ذهنیت و نگرش مثبت نسبت به آنچه انجام می دهیم،2- تسلط بر کار و نحوه معرفی محصولات و خدمات خود.

32. در هنگام جلسات بازاریابی و معرفی محصولات شرکت: استفاده از متد داستان سرایی ( چه داستانهای شخصی خودتان و یا دیگران) بهترین وسیله برای انتقال احساسات و اطلاعات به دیگران است. داستانهای شخصی مانند موزیک عمل می کنند حفظ کردن و به خاطر سپردن آنها راحت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *