خلاصه کتاب سختی کارهای سخت اثر بن هورویتز – قسمت دوم

کتاب سختی کارهای سخت

خلاصه کتاب سختی کارهای سخت اثر بن هورویتز 

خلاصه کتاب، ماه عسل برداشت شخصی من از نکات مهم و اساسی قابل یادگیری از مطالعه کتاب می باشد ، مطالعه این نکات برای خوانندگانی که وقت و زمان لازم جهت مطالعه کامل کتاب را ندارند خالی از لطف نیست.

 توهم مثبت نگری بیش از اندازه برای مدیرعامل ها

به عنوان عالی‌رتبه ترین فرد شرکت، فکر می‌کردم توانایی ام در دست و پنجه نرم کردن با خبرهای بد از همه بیشتر باشد. اما عکس این مطلب درست بود: هیچکس سخت تر از من با خبرهای بد کنار نمی‌آمد. چیزهایی را که به خاطرشان شب خوابم نمی برد مهندس ها به راحتی نادیده می‌گرفتند.ایده ی خیلی بهتر می‌توانست این باشد که مشکل را به دست کسانی بدهم که نه تنها می توانستند حلش کنند، بلکه شخصا انگیزه و اشتیاق این کار را نیز داشتند.

  ایجاد فرهنگ اعتماد در سازمان

بدون اعتماد، روابط سست می‌شود. به عبارت دقیق‌تر: در هر تعامل انسانی، میزان ارتباطات با میزان اعتماد موجود نسبت عکس دارد.این نکته در شرکت بسیار مهم است. وقتی شرکت رشد می‌کند، ارتباطات به بزرگترین چالش تبدیل می شود. اگر کارکنان به مدیرعامل اعتماد قلبی داشته باشند، اثربخشی ارتباطات بسیار بیشتر می‌شود. گفتن چیز ها همان گونه که هستند، بخش مهمی از ایجاد این اعتماد است. تمایز شرکت‌هایی که خوب کار می‌کنند و شرکت‌های به هم ریخته، معمولاً توانایی مدیرعامل آنها برای ایجاد این اعتماد در گذر زمان است.

     2. هر چه ذهن های بیشتری روی مسائل دشوار کار کنند بهتر است.

برای ساختن یک شرکت فناور معرکه، باید آدم های فوق العاده باهوش زیادی را استخدام کنید. در اختیار داشتن تعداد زیادی ذهن قوی و عدم استفاده از آنها برای کار روی بزرگترین مسائل شرکت، اتلاف مطلق به حساب می آید.

       3. فرهنگ خوب مثل پروتکل اطلاعات مسیریابی است: خبر بد زود می پیچد؛ خبر خوب کند پخش می شود.
اگر شرکت‌ ها شکست های خود را بررسی کنند، درمی‌یابید که بسیاری از کارکنان شان از خیلی پیش نسبت به مشکلات مهلکی که منجر به مرگ شده اند آگاه بوده اند. اگر کارکنان از مشکلات کشنده خبر داشتند، پس چرا چیزی نگفتند؟ اغلب اوقات جواب این است که فرهنگ شرکت مانع انتشار خبرهای بد می شده است. لذا این دانش مسکوت می ماند تا وقتی که دیگر کار از کار بگذرد. یک فرهنگ سازمانی سالم افراد را تشویق می کند که خبرهای بد را با هم در میان بگذارند. شرکتی که مشکلاتش را آزادانه و با رویکردی باز به بحث می گذارد می تواند آنها را به سرعت حل کند. شرکتی که مشکلاتش را لاپوشانی می‌کند، همه افراد دیگر را سرخورده می کند. نتیجه ای که برای مدیر عامل ها گرفته می شود این است: فرهنگی بسازید که تشویق کننده ونه تنبیه کننده افرادی باشد که مسئله ها را علنا مطرح می‌کنند؛ زیرا جای حل این مسائل هم اینجاست.به تبع باید حواستان به قواعد مدیریتی ای که مانع جریان آزاد اطلاعات در شرکت می شوند نیز باشد.

اخراج صحیح کارکنان در سازمان عوض شود

 
1. به گذشته نگاه می‌کنم، درمی یابم دلیل اینکه ما با وجود اخراج های عظیم چندگانه توانستیم پیوستگی فرهنگی خود را حفظ کنیم و بهترین کارکنانمان را نگه داریم، این بود که آنها را به روش درست اخراج می‌کردیم. این حرف ممکن است مسخره به نظر برسد؛ چطور می‌توان کاری را که اساسا اشتباه است ((به روش درست)) انجام داد؟
گام اول: نگاهتان به جلو باشد.
گام دوم: معطل نکنید.
گام سوم: دلیل تعدیل نیرو را به روشنی در ذهن خود داشته باشید.
• گام چهارم: مدیرانتان را پرورش دهید.
• گام پنجم: همه شرکت را خطاب قرار دهید.
• گام ششم: در معرض دید باشید، حضور داشته باشید.

2. برای برکناری مدیران اجرایی ارشد آماده شوید .

a. اولین گام برکناری مناسب مدیر ارشد این است که دریابیم چرا شخص نامناسبی را برای شرکتتان استخدام کردید.اشتباه شما می تواند دلایل متنوعی داشته باشد:
     • در تعریف اولیه آن سمت ضعیف عمل کردید.
     • بیشتر بر مبنای نبود نقاط ضعف بوده است تا وجود نقاط قوت.
     • برای گسترش کسب و کارتان استخدامش کردید اما تصمیمتان شتابزده بود.
     • برای آن سمت در حالت کلی استخدام کردید.
     • مدیر شما نوع غلطی از بلندپروازی داشته است.
     • نتوانستید آن مدیر را با خود یکپارچه کنید.

b. حالت خاص بزرگ شدن :یکی از علل نسبتا رایج برکناری مدیران ارشد این است که وقتی اندازه شرکت چهاربرابرمیشود؛ اثربخشی کارآن مدیر در اندازه جدید شرکت دیگر کافی نیست. دلیلش این است که وقتی اندازه شرکتی چند برابر می شود، وظایف مدیریتی به وظایف کاملاً جدیدی تبدیل می شوند.

c. حالت خاص رشد سریع : اگر محصول معرکه ای بسازید و بازار طالب آن باشد، خواهید دید که لازم است شرکتتان را با سرعت سرسام آوری رشد بدهید. هیچ چیز مثل استخدام مدیر ارشد مناسبی که پیش تر سازمانی شبیه به شما را به سرعت و با موفقیت رشد داده است نمی تواند موفقیتتان را تضمین کند.

d. گام چهارم: آماده شدن برای گفتگو

1. دلایلتان را کاملا صریح بیان کنید.
2. قاطع صحبت کنید.
3. بسته مزایای پایان خدمت را تایید شده و آماده داشته باشید.

بعد از اینکه خود مدیر را مطلع کردید، باید فورا شرکت و کارکنانتان را هم در جریان تغییر به وجود آمده بگذارید. ترتیب صحیح مطلع کردن شرکت این است:
     1. کسانی که مستقیماً با آن مدیر کار می کنند- زیرا آنها بیش از همه متأثر از این موضوع خواهند بود.
     2. اعضای دیگر ستادی تان- زیرا آنها باید سوالات مربوط به آن را پاسخ دهند.
     3. بقیه کارکنان شرکت.

تمام این اطلاع رسانی ها باید در یک روز و ترجیحا ظرف دو ساعت انجام شوند. اطمینان حاصل کنید که وقتی دارید برکناری مدیران را به اطلاع کارکنان مستقیمشان می رسانید، برنامه ای برای این که از این به بعد قرار است به چه کسی گزارش بدهند و این که بعدا قرار است چه اتفاقی بیفتد دارید (جست جو برای آن سمت، تغییر خواستار، ارتقای داخلی یا هر چیز دیگری.) عموما کار هوشمندانه‌ای است که در این فاصله، خود مدیرعامل نقش آن مدیر ارشد را به عهده بگیرد. اگر می خواهید خودتان آن نقش را به عهده بگیرید، باید واقعا این کار را بکنید؛ جلسه با کارکنان، جلسات یک به یک، هدف گذاری و غیره.

وقتی تصمیمتان را برای استخدام جایگزین دوستتان گرفتید و در مورد گزینه هایی که می خواهید پیش روی دوستتان بگذارید هم به نتیجه رسیدید، می توانید گفت و گو را شروع کنید. به خاطر داشته باشید که نمی توانید او را در شغل قبلی اش نگه دارید، اما می توانید منصف و روراست باشید. چند کلید برای انجام این کار:
     • از لحن مناسبی استفاده کنید
     • واقعیت را بپذیرید.
     • از کمک‌های او قدردانی کنید.

در زندگی هر شرکتی زمانی فرا می رسد که مجبور می شود برای زنده ماندن بجنگد. اگر دیدید به جای جنگیدن دارید فرار می کنید، باید از خودتان بپرسید: ((اگر شرکت ما آنقدر خوب نیست که بتواند برنده باشد، اصلاً چه نیازی به وجود ما هست؟))

این احتمالاً بهترین نصیحتی است که می‌شود به یک مدیر عامل کرد. زیرا می دانید، برای هیچکس مهم نیست. وقتی اوضاع داخلی شرکتتان درست پیش نمی رود، دلیلش برای هیچکس مهم نیست. رسانه ها اهمیتی نمی‌دهند، سرمایه‌گذاران اهمیتی نمی‌دهند، هیئت مدیره اهمیتی نمی‌دهد، حتی مادر جانتان هم اهمیتی نمی دهد. برای هیچکس مهم نیست.حق هم دارند اهمیت ندهند. یک دلیل عالی برای شکست، حتی یک دلار هم کف دست سرمایه گذارها نمی گذارد، شغل حتی یکی از کارمندانتان هم حفظ نمی کند و حتی یک مشتری جدید هم برایتان نمی آورد. مخصوصاً وقتی کرکره شرکت را پایین بکشید و اعلام ورشکستگی کنید، حتی ذره ای هم حالتان را بهتر نخواهد کرد.خیلی بهتر است که انرژی ذهنی ای را که مصرف تشریح جزئیات درماندگی تان می کنید، صرف تلاش برای یافتن راه‌حلی به ظاهر غیر ممکن برای خروج از وضعیت بغرنج کنونی تان کنید. هیچ زمانی به کاری که می توانستیدید انجام دهید اختصاص ندهید و تمام وقتتان را برای کاری بگذارید که می توانید بکنید. زیرا سرآخر، برای هیچکس مهم نیست؛ به هر حال شما باید شرکتتان را بچرخانید.

210 دیدگاه برای “خلاصه کتاب سختی کارهای سخت اثر بن هورویتز – قسمت دوم

 1. jimmmegh گفته:

  Also, the application seems to have a built-in clock so you need to take account of the time of the patient, scan date, and operator. Finally, in terms of the internal memory used by the application during the execution of certain viewing tasks (e.g. I/O operations and storage of DICOM data), you need to consider whether you can be comfortable with the amount or not. In summary, MIView is a handy and fast tool for dealing with medical images.
  MIView is available at no cost for trial period.

  Download

  MIView is a lightweight medical image viewer based https://images.google.lu/url?q=https://tiodolsoni.weebly.com

  6add127376 jimmmegh

 2. lassas گفته:

  Professional Windows and Mac File System Recovery Software.
  NSI Professional RecuverySoftware gives you near limitless recovery possibilities. Do it manually or let it do it for you, with our unique NSI Professional Software you have the best file and partition recovery ability

  $12.99

  Baculo Recovery Software is an easy-to-use data recovery product that takes the guess work out of recovering lost, deleted or formatted files, or damaged partitions. Whether your problem is a https://1.quarenafius.com/index/c3?diff=1&source=og&campaign=16004&content=spaynmk&clickid=0qpz71crofzh6w7q&aurl=https://climeacerut.weebly.com

  6add127376 lassas

 3. hillpap گفته:

  to register a.com domain name■ Javascript enabled
  ■ Your own 3rd party website and hosting■ A Yahoo! ID and subscription to a website and email address, optional
  This is an example of one of our custom widgets you can create on your website or blog and publish to help advertise your business or event,

  $12.99

  5,000
  2

  Support

  $1999.00

  99.99

  Subscribe https://netbacktina.weebly.com

  6add127376 hillpap

 4. gavrclar گفته:

  Listening to music on your iPhone, iPod and Apple TV is something everybody really likes. If you like to travel, a chance of bringing your favorite songs with you will make your trip easier and more enjoyable. At the same time, when you work, music helps you overcome the time pressure.
  Video-software developers create programs aimed for the support of audio and video files created with their own software. Videora iPad Converter is no exception: it allows you to convert any movie or audio https://maps.google.co.th/url?sa=i&url=https://tranofnuibed.weebly.com

  6add127376 gavrclar

 5. pazyfanc گفته:

  Subscription

  aRATO is a SaaS product. Hence, the DAILY IT Security Report is sent via mail only twice a day.
  The archives are refreshed once a week.
  If you do not see a timely security alert, please refresh the page.
  Read more about our subscription service.

  Subscribe and stay updated!

  By subscribing to the DAILY IT Security Report you receive timely, valuable information about the IT Security world every single day. https://caslavka.blog.idnes.cz/redir.aspx?url=https://refpesymsa.weebly.com

  6add127376 pazyfanc

 6. pazyfanc گفته:

  Subscription

  aRATO is a SaaS product. Hence, the DAILY IT Security Report is sent via mail only twice a day.
  The archives are refreshed once a week.
  If you do not see a timely security alert, please refresh the page.
  Read more about our subscription service.

  Subscribe and stay updated!

  By subscribing to the DAILY IT Security Report you receive timely, valuable information about the IT Security world every single day. https://caslavka.blog.idnes.cz/redir.aspx?url=https://refpesymsa.weebly.com

  6add127376 pazyfanc

 7. yesgran گفته:

  It sports a clean and intuitive graphical interface with many nice features at hand. It’s extremely important to select the right file mode since the file mode significantly alters the program functionality.
  Others:
  You can drag and drop files from Windows Explorer and copy notes from/to any Windows application, you can also insert files, web links and URL’s and you can easily create notes with multiple file formats.
  Now you can say goodbye to any notes storing software. The best on the market is AnyNotes https://highflorical.weebly.com

  6add127376 yesgran

 8. felxant گفته:

  The end-user interface is well developed as well, so all the necessary info is on the display at any given moment. The scanning engine and a few other settings are well implemented, so you can choose the location of the downloaded files or just freely browse them on your PC. To sum up, the application is optimized to handle any functions. The cleaning process works quickly too. The only downsides, which can occur if the tool is not regularly used, are the system resources consumption during the scanning https://frachurdcari.weebly.com

  6add127376 felxant

 9. benhay گفته:

  Chrome

  Latest update: 16 September 2013

  The Stable channel has been updated to 45.0.2403.4 which includes bug fixes, security updates and other improvements.
  For a full list of changes, you can consult the Chrome release notes.
  Important: as…

  Get the Chrome Latest Stable Channel Versions

  Chrome PDF viewer

  Chrome now allows you to view PDF documents right from your Chrome web browser with a simple extension https://settbutacof.weebly.com

  6add127376 benhay

 10. herberw گفته:

  MausTV is an excellent VST plugin for Windows that helps you record videos of live performances you would like to share to either YouTube or your own website. You can record the screen as a h.264 or MOV file, and you can even capture the DirectX cursor you see or the system tray.

  You can use all the effects that the default Windows VST host provides, allowing the capture of various parameters like microphone volume, speaker volume, channel volume, mute, mono/stereo microphone signal, etc. Note that the plugin only records sound from the main

  MicroVapors is a virtual USB and https://osjulutap.weebly.com

  6add127376 herberw

 11. walvic گفته:

  With the Muldrato Text Exporter you can easily save only the data you want to any file format.

  Muldrato Text Exporter is a handy application that you can use to easily grab text strings from your CAD files and save it into a more common format file, either XLS or CVS.
  Muldrato Text Exporter will save the contained phrases as text lines and it also offers you the possibility to save to an existing file and use filters to speed up the process. With the Muldrato Text Exporter you can easily save only the data you want to any file format.

  Easy http://www.odyssea.eu/geodyssea/view_360.php?link=https://chickbuvidup.weebly.com

  6add127376 walvic

 12. marmbenn گفته:

  2017 is being commemorated as Digital Year, a year in which innovative ideas of the technological world have been adopted in many aspects of our lives.Thanks to its ability to replace paper, 3D printing is an example of this, and many a story is being told around the world by authors, photographers, illustrators and artists that were able to change the way we experience paper, and fulfil their creative calls to continue from medium to medium.
  With this in mind, we took the opportunity http://maps.google.com.au/url?q=https://promunninla.weebly.com

  6add127376 marmbenn

 13. ginndavy گفته:

  The utility is not too complex and it allows you to play a collection of audio samples without having to rely on any external media player. In addition, you can also play sounds to a virtual microphone or your most common audio devices without having to configure the latter manually.
  The program works with Windows 7 and newer versions of Windows operating systems and it is available for free. Even though it is compatible with minor operating systems like Windows 8 and Windows NT, the application does not come with any sort of support https://askpaco.com/components/standard/change_color_scheme.php?color_scheme=Orange&url=https://risolunews.weebly.com

  6add127376 ginndavy

 14. seylchr گفته:

  Q:

  HAPROXY – backend setup with kubernetes

  In order to achieve HA with Kubernetes, the strategy is to serve a loadbalancer with haproxy-lb that will cache the pods returning the pods from an api-server backend. Below is my haproxy-lb configuration.
  option domain-frontend.com;
  option domain-backend.com;
  default-backend monitor-server
  default-frontend https://plodvaithebo.weebly.com

  6add127376 seylchr

 15. visros گفته:

  Do more with SentencePad Mini in the Ultimate Edition!

  X f l a u t

  : r i k e

  Free

  28-May-2010

  X

  X

  TextPad is a free multi-platform editor (Windows, Mac and Linux) that supports plain text, HTML, TXT and other text formats.
  TextPad provides several features to create and edit such as text outline, text diff,
  Preview, revision management, https://dumpdecade.weebly.com

  6add127376 visros

 16. obejes گفته:

  Do you want to know the hardware and software configuration of the computer you are using right now? Hekasoft System Cleaner also offers this functionality. Simply open the program’s interface and choose the hardware categories. You can then see information about the CPU, motherboard, and disk drives and an average user can guess the model of the computer.

  Computer activity generates temporary files that pile up in time and end up occupying a significant amount of storage space that would otherwise be used more productively. https://viracari.weebly.com

  6add127376 obejes

 17. xilothal گفته:

  You can open the program file and read the lyric file, which is the ABplayer. While you are reading the lyric, you can see it in the program, just press the “next”
  and “back” button to see the button and the lyric controls. You will find every function you want in MP3 player.
  You can play the song as normal.
  ASP.NET and run-time source codes for.NET developers can also use this program.

  Key http://rorotoko.com/?URL=https://inertimy.weebly.com

  6add127376 xilothal

 18. xilothal گفته:

  You can open the program file and read the lyric file, which is the ABplayer. While you are reading the lyric, you can see it in the program, just press the “next”
  and “back” button to see the button and the lyric controls. You will find every function you want in MP3 player.
  You can play the song as normal.
  ASP.NET and run-time source codes for.NET developers can also use this program.

  Key http://rorotoko.com/?URL=https://inertimy.weebly.com

  6add127376 xilothal

 19. qynacce گفته:

  Requires Internet Explorer to work.

  =How to obtain and install the clock=For the clock to work it must be installed in /home/gadgets directory. If you use space bar to open a window where you can install gadgets, then click on/Home > Personalize > Cosmetics > Personalisation > Net. You will see the clock gadget icon there.

  To instal, unzip the gadget to your PC desktop; on the desktop you need to make a http://www.flexcompany.com.br/flexbook/upload/files/2022/05/3W4YoeZPpVOTC6J9it5B_19_994362e433cc2a49aeaf971315e37a43_file.pdf 05e1106874 qynacce

 20. jayscar گفته:

  Program Key Features:
  – AutoRun windows can be created quickly in a couple of minutes.
  – Distinctive animations can be attached to the autorun window.
  – Customizable button layout and button mode can be set up manually.
  – Powerful text options can be used.
  – The user interface and all tools are available in a wide screen format.
  Requirements:
  Os: Windows XP/ Vista/ 7/ 8/ 8.1/ 10
  Processor: https://wakelet.com/wake/NkdlMq9OWkL6apuBKWykb 8cee70152a jayscar

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *