خلاصه کتاب سختی کارهای سخت اثر بن هورویتز – قسمت اول

کتاب سختی کارهای سخت

خلاصه کتاب سختی کارهای سخت اثر بن هورویتز 

خلاصه کتاب، ماه عسل برداشت شخصی من از نکات مهم و اساسی قابل یادگیری از مطالعه کتاب می باشد ، مطالعه این نکات برای خوانندگانی که وقت و زمان لازم جهت مطالعه کامل کتاب را ندارند خالی از لطف نیست.

در باره نویسنده :

بن هورویتز، سرمایه‌گذار خطرپذیر و شناخته‌شده در سیلیکون‌ولی است که در کارآفرینی‌هایی که به ایجاد شرکت‌های فناوری منجر می‌شوند، سرمایه‌گذاری می‌کند. این سرمایه‌گذاری‌ها شامل شرکت‌هایی چون فیسبوک، Airbnb، گیت‌هاب و توییتر است. پیش از این، او بنیان‌گذار و صاحب کسب‌وکار آپسور بوده که آن‌ را به قیمت ۱،۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۰۷ به هیلوت پاکارد واگذار کرد. او در وبلاگ خود درباره‌ی نگرش‌ها و تجربیاتش به‌عنوان یک مهندس نرم‌افزار، دانشجوی علوم کامپیوتر، بنیان‌گذار، مدیرعامل و سرمایه‌گذار می‌نویسد؛ وبلاگی که حدود ۱۰ میلیون بازدیدکننده دارد. او همچنین مورد توجه روزنامه‌های بسیاری همچون نیویورک‌تایمز، فورچون، بلومبرگ و اکونومیک قرار گرفته است. هورویتز درحال حاضر با همسرش فلیشیا در سان‌فرانسیسکو سکونت دارد

کتاب سختی کارهای سخت

درباره کتاب :

کتاب حاضر اثر بن هورویتز Ben Horowitz با عنوان کامل انگلیسی the hard thing about hard things, Building a Business When There Are No Easy Answers در سال ۲۰۱۴ در ۳۰۰ صفحه به‌ چاپ رسید. انتشارات «آریانا قلم» کتاب حاضر را با عنوان کامل «سختی کارهای سخت، راه‌انداختن کسب‌وکاری که هیچ راه ساده‌ای ندارد» با ترجمه‌ی روان و باکیفیتی از سعید قدوسی‌نژاد در پاییز ۹۵ ارائه کرد.
بیشتر مردم در این باره حرف می زنند که چقدر عالی است که یک کسب و کار راه بیندازیم، اما فقط بن هورویتز بطور وحشتناکی صادقانه در مورد سختی ایجاد یک کسب و کار صحبت کرده است. در کتاب سختی کارهای سخت ، بن هورویتز، موسس شرکت اندرسون هارویتز و یکی از کارآفرینان محترم و با تجربه سلیکون ولی داستان ایجاد ، فروش ، خرید ، مدیریت و سرمایه گذاری شرکتش را بعنوان یک شرکت تکنولوژی محور برای ما ترسیم می کند و راهنمایی های ضروری و دانش عملی را برای سخت ترین مسائل عرضه می کند که در مدارس کسب و کار هیچ صحبتی از آنها نمی شود.
کتاب فوق کتابی فوق العاده برای تمامی مدیرعامل ها و موسسان شرکتها می باشد تا بتوانند افکار خود را در زمانی که با چنین چالش های درگیر میشوند با راه حل های هورویتز مقیاس کنند و خود را به چالشی اساسی در تصمیاتی که داشته و خواهند داشت بکشانند . خلاصه کتاب ماه عسل برداشت های شخصی خودم از نکات مهم کتاب است و به هیچ وجه اگر زمان لازم برای مطالعه کتاب را دارید مطالعه خلاصه های کتاب را توصیه نمی کنم ، اما شاید برای آنها که وقت لازم برای مطالعه تمام کتاب را ندارند و یا میخواهند از چهارچوب کلی کتاب قبل از خرید آن مطلع شوند خالی از لطف نخواهد بود.

از کمونیسم تا سرمایه گذار خطر پذیر

1. معنی ترسیدن این نیست که دل و جرأت نداشته باشیم. آنچه انجام می دهیم است که اهمیت دارد و تعیین می کند که آیا قهرمان بوده ام یا بزدل. هیچ میان بری برای رسیدن به دانش وجود ندارد، به خصوص دانش حاصل از تجربه شخصی. دنبال کردن عقاید سنتی و تکیه بر میانبرها می‌تواند از هیچ چیز ندانستن هم بدتر باشد.

2. نگریستن به دنیا از پشت چنین عینک های متفاوتی کمک کرد بتوانیم مرز واقعیات و تصورات را تشخیص دهم. خیلی وقت ها صرف وجود راهی جایگزین و سناریویی پذیرفتنی، تمام چیزی است که برای زنده نگه داشتن امید در یک گروه کاری نگران لازم است.

3. اگر بخواهیم همه کارها را انجام دهیم، از انجام مهمترین کار باز خواهیم ماند. این اولین باری بود که خودم را مجبور کردم از زاویه اولویت‌هایی به زندگی نگاه کنم که تماما متعلق به خودم نبودند. فکر می‌کردم می‌توانم مسیر شغلی ام را دنبال کنم، همه علایقم را پی بگیرم و خانواده ام را هم را تشکیل دهم. اما اعمالم حرف دیگری می زدند. باید بچگی را کنار می گذاشتم و مرد می شدم. باید اولویت‌ها را رعایت می‌کردم. باید نیازها و خواسته‌های عزیزانم را مقدم بر خواسته‌های خود می دانستم.

4. رهبری یعنی توانایی کشاندن کسی به دنبال خودت ، حتی اگر شده از سر کنجکاوی

 

به نکاتی برای مدیریت و رهبری بهتر در سازمان عوض شود

1. در طول این مدت مهمترین قاعده جذب سرمایه خصوصی را یاد گرفتم: به دنبال عرضه آن فقط به یک نفر باش. یک بازار یک دانه ای باش. شما فقط به جواب مثبت یک سرمایه‌گذار نیاز دارید، پس بهتر است به سی نفر دیگری که جواب منفی می دهند توجه نکنید.

2. اگر با کسانی که باید شرکت را ترک می‌کردند عادلانه رفتار نمی کردیم. کسانی که مانده بودند دیگر هرگز به من اعتماد نمی‌کردند.

این بار با احساس نهایتا مجبور شدم تیم اجرایی ارشد را بازسازی کنم. مدیر مالی ای داشتم که حسابداری محصولات نرم‌افزاری را بلد نبود، سرپرست فروشی داشتم که هرگز نرم‌افزار نفروخته بود و سرپرست بازاریابی ای داشتم که شناختی از بازارمان نداشت. همه آنها در شغل قبلی شان آدم‌های معرکه ای بودند، اما برای شغل جدیدشان شایستگی لازم را نداشتند. دیدن رفتن آنها کار ساده ای نبود، اما باید می‌رفتند.

3. یکی از اولین درس هایی که در مسیر شغلی ام یاد گرفتم این بود که وقتی سازمان بزرگی سعی می‌کند کاری بکند، همیشه همه چیز به یک نفر خاص ختم می‌شود که می‌تواند کل پروژه را به تأخیر بیندازد. ممکن است مهندسی معطل اتخاذ تصمیمی شود، یا ممکن است مدیری فکر کند اختیار لازم برای انجام خرید حساسی را ندارد. این دودلی های کوچک و به ظاهر پیش پا افتاده، می توانند تاخیرهای مهلکی در پی داشته باشند.

4. طراحی محصول درست کار آدم های نوآور است، نه کار مشتری. تنها چیزی که مشتری می داند چیزی است که بر اساس تجربه اش از محصول فعلی فکر می‌کند می‌خواهد. اما آدم نوآور می‌تواند همه چیزهای شدنی را به حساب بیاورد و اغلب هم باید بر خلاف چیزی حرکت کند که میداند درست است. در نتیجه نوآوری مستلزم ترکیبی از دانش، مهارت و شجاعت است.

5. در دستور جلسه هفتگی ام با کارکنان، بخشی به نام ((چه کار هایی نمی کنیم؟)) اضافه کردم. معمولاً در جلسه با کارکنان وقت زیادی صرف بازبینی، ارزیابی و بهبود تمام کارهایی می شود که انجام می‌دهید: ساختن محصول، پشتیبانی مشتریان، استخدام کارکنان و امثال اینها. اما گاهی اوقات باید تمرکزتان معطوف بر کارهایی باشد که انجام نمی دهید.

رازهای موفقیت یک مدیرعامل و بنیانگذار عوض شود

1. مدیرعامل های شرکت های نوپا نباید به دودوتا چهارتای احتمالی تکیه ‌کنند. وقتی دارید شرکت می‌سازید، باید باور داشته باشید که پاسخی وجود دارد که نمی توانید حواستان را صرف محاسبه شانس پیدا کردن آن کنید. صرفا باید بروید دنبالش و پیدایش کنید. مستقل از اینکه شانستان نه به ده باشد یا یک به هزار؛ تغییری در کار شما ایجاد نمی شود.

2. مردم همیشه از من می‌پرسند: (( راز موفقیت در مدیرعاملی چیست؟)) متأسفانه هیچ رازی وجود ندارد، اما اگر یک مهارت برجسته وجود داشته باشد، توانایی تمرکز کردن و انجام بهترین حرکت در زمانی است که هیچ حرکت خوبی وجود ندارد. دقیقا همان زمان هایی که واقعاً دلتان می خواهد قایم شوید یا بمیرید بزرگترین فرق بین مدیر عامل ها ایجاد می شود.

3. من پیرو اصل اول بوشیدو یعنی مسلک جنگجویان هستم: همیشه مرگ را به خاطر داشته باش. اگر یک جنگجو همیشه مرگ را در خاطرش داشته باشد و به گونه ای زندگی میکند که گویا هر روز آخرین روزش است،در تمامی کارهایش رفتار شایسته ای خواهد داشت. یک مدیر عامل هم اگر این درس ها را در ذهن داشته باشد، تمرکز لازم را در زمان استخدام، آموزش و ساختن فرهنگ حفظ خواهد کرد.

4. زندگی مخمصه است (کارل مارکس) :

• مخمصه وقتی است که از خودت می پرسی از اول چرا شرکت را راه انداختی.
مخمصه وقتی است که مردم می پرسند چرا دست از کار نمی کشی و جوابی برایشان نداری.
مخمصه وقتی است که کارکنانت فکر می‌کنند داری دروغ می‌گوی و تو فکر می کنی شاید حق با آنها باشد.
مخمصه وقتی است که غذا دیگر مزه نمی‌دهد.
مخمصه وقتی است که اعتقادی به مدیرعاملی خود در شرکت خودت نداشته باشی. مخمصه وقتی است که می‌دانی ورای توانایی ات در این موقعیت قرار گرفته ای و می‌دانی کس دیگری هم نمی‌تواند جایت را بگیرد. مخمصه وقتی است که همه فکر می کنند آدم سبک مغزی هستی، اما کسی اخراجت نمی‌کند. مخمصه وقتی است که خود کم بینی تبدیل به تنفر از خود می شود.
مخمصه وقتی است که داری با کسی حرف می‌زنی ولی یک کلمه از حرف هایش را هم نمی فهمی، زیرا مخمصه مدام توی گوشت می پیچید.
مخمصه وقتی است که می‌خواهید درد رو ساکت کنی. مخمصه یعنی ناراحتی.
مخمصه وقتی است که به تعطیلات میروی تا حس بهتری پیدا کنی اما حالت بدتر می شود.
مخمصه وقتی است که دور تا دورت پر از آدم است اما کاملاً تنها هستی. مخمصه هیچ رحمی ندارد.
مخمصه، سرزمین وعده‌های توخالی و رویاهای در هم شکسته است. مخمصه عرقی سرد است. مخمصه جایی است که دل و روده ات آن قدر به هم می پیچد که حس می کنی هر لحظه ممکن است خون بالا بیاوری.
مخمصه با شکست یکی نیست، اما منجر به شکست می شود. به خصوص اگر ضعیف باشی. فقط اگر ضعیف باشی. بیشتر افراد قدرت کافی را ندارند.

5. تمام کارآفرین ها بزرگ از استیو جابز گرفته تا مارک زاکربرگ درگیرم مخمصه بوده اند و سعی خودشان را کرده اند، پس تنها نیستی. اما معنی این حرف لزوما این نیست که موفق خواهی شد. ممکن است از پسش برنیایی. برای همین است که اسمش ((مخمصه)) است. مخمصه همان جایی است که عظمت از آن ناشی می شود.

6. هیچ پاسخی برای مخمصه وجود ندارد، اما برخی چیزها که به من کمک کرد در اینجا می آورم:

همه اش را به دوش نکشید. بدیهی است که فکر کنید چیزهایی که شما را آزار می‌دهند باعث آشفتگی بیشتر کارکنان خواهد شد. این تصور درست نیست. اتفاقا برعکسش درست است. طبیعتاً نمی‌توانید همه بار مسئولیت‌هایتان را با بقیه در میان بگذارید، اما هر باری که می‌توانید در میان بگذارید. بیشترین تعداد ذهن ممکن را درگیر مسئله کنید، حتی اگر مسئله ها نشانگر تهدیدهای وجودی باشند.

منچ بازی نمی کنید؛ این بازی لعنتی شطرنج است.
کسب و کارهای فناور معمولاً بسیار پیچیده هستند. فناوری زیربنایی تغییر می‌کند، رقبا تغییر می‌کنند، بازار تغییر می‌کند و آدم ها هم جابجا می شوند. در نتیجه، مثل بازی کردن شطرنج سه بعدی در پیشتازان فضا است، همیشه چیزی در حال تغییر و جابجایی است.

• به اندازه کافی به بازی ادامه بدهید بلکه شانستان گل کند.
در عرصه بازی فناوری، فردا هیچ شباهتی به امروز ندارد. اگر عمرتان به دید فردا قد بدهد، ممکن است به جوابی دست پیدا کنید که امروز بسیار بعید به نظر می‌رسد.

• به خودتان نگیرید. وضعیت نامساعدی که در آن قرار دارید، احتمالاً کاملاً تقصیر شماست.
شما آدم ها را استخدام کردید. شما تصمیمات را گرفتید. هر کسی ممکن است اشتباه کند. هر مدیرعاملی مرتکب هزاران اشتباه می‌شود. ارزیابی خودتان و دادن نمره مردودی کمکی نمی کند.

اینجاست که معلوم میشود آدم چند مرده حلاج است: اگر می‌خواهید عالی باشید، چالش کار همین است. اگر نمی‌خواهید عالی باشید، اصلاً از اول نباید شرکت راه می انداختید.

یکی از مهم ترین درس های مدیریتی برای بنیانگذار- مدیرعامل ها کاملاً غیرشهودی است. بزرگترین پیشرفت من در نقش مدیرعامل روزی اتفاق افتاد که دست از مثبت اندیشی بیش از حد برداشتم.

199 دیدگاه برای “خلاصه کتاب سختی کارهای سخت اثر بن هورویتز – قسمت اول

 1. yudelle گفته:

  This toolkit is completely free of charge and has no affiliation with the Asus brand.

  Juniper Router Discovery Utility is a tool that allows you to easily discover Juniper routers.
  The tool will scan your local network for all devices that are using Juniper routers.
  That is a great way to discover any Juniper routers in your network.

  WNN MU Meter is a small utility meant for measuring and calculating the performance of wireless networks.
  With WNN MU Meter users https://thisisstatic.com/?URL=https://carrzawheecom.weebly.com

  6add127376 yudelle

 2. dearran گفته:

  Also, there are more thorough youtubecleaver applications online, which may actually be the better choice.

  Features

  1. Embedded YouTube Downloader

  the app does not put a strain on computer performance, as it uses low CPU and RAM

  Embedded YouTube Downloader is a small-sized and portable software application that can download YouTube clips and save them to your hard drive, as the name implies.

  It does not comprise complicated options or configuration parameters, https://stremon.ru/bitrix/redirect.php?event1=&event2=&event3=&goto=https://neyventisa.weebly.com

  6add127376 dearran

 3. quyeng گفته:

  Given that Recovery for Calc is a fully-featured program, and that the user interface is easy to understand, even for those who are not very familiar with computers and technology, it is often considered a fully functional application.
  However, if potential users are not aware that Recovery for Calc is not a cheap program and that even if the protection offered by it does not guarantee the recovery of all information, they might not be willing to purchase the application, and that would be a great https://maps.google.co.ve/url?q=https://switalenol.weebly.com

  6add127376 quyeng

 4. naytjan گفته:

  Ebay is one of the famous sites that you know about. It always attracts different groups of users that need different kinds of stuff. What is more interesting is that it is offering online music concerts to users these days, in order to accommodate different types of individuals. However, some of them want to know where they can get all this stuff. If you are one of them then eBay Source Code is what you are looking for.
  It is an essential application that will help you find all https://www.hrmpensionplan.ca/?URL=https://arroymaiprom.weebly.com

  6add127376 naytjan

 5. yanikam گفته:

  For having to organize windows of interest, it is a nice utility, although it lacks a way to preview hidden windows. Finally, the batch mode is limited to a maximum of six windows, so you can’t employ it in a hurry.
  On the positive side, Wraith works fine, and you don’t have to deal with an installer because it’s simple enough to carry with you from desktop to desktop. It’s not free though, and you need https://tiocydecu.weebly.com

  6add127376 yanikam

 6. charafr گفته:

  It may also be used for copy-pasting lines into Word or to insert speaker names into Excel.
  What’s New
  SyncScribe was last seen in beta form some months ago, and has now been upgraded to its final form.
  Previously known as SyncScribe 1, the new and improved version, SyncScribe 2, has plenty of new features and tools that can greatly enhance your productivity.
  Here are some of the highlights of the new version:
  · https://maps.google.co.zw/url?q=https://kyolepounre.weebly.com

  6add127376 charafr

 7. earman گفته:

  It’s a rather neat solution and worth a try if you want to keep your tasks and information updated.
  Finally, if you’re planning on changing the date format in Knobjex into something else, please write about that in this thread.

  Meguiar is committed to creating an action-packed, multiple-session program for personal and professional residential builders and homeowners. The key question is, “How does it work?”
  We work collaboratively with each client to produce the program most https://heragili.weebly.com

  6add127376 earman

 8. vasibali گفته:

  The overarching goal of the project is to develop an open source framework for general-purpose CFD that is suitable for applications in a broad range of fields.
  This covers all areas from simple laminar cases, hydrodynamics with physical behavior as well as transport phenomena, to complex cases with different boundaries, turbulent flows, etc.
  There are currently two model classes available: The Palabos-LB model, where the equations are discretized through the LB method, and the Thermal-LB model, where the equations are discretized through a constrained smoothed particle hydrodynamics method.
  The Pal http://johnnys.jocee.jp/jump/?url=https://prestaidevi.weebly.com

  6add127376 vasibali

 9. wylogy گفته:

  This all-in-one tool will help you to fix specific issues with Windows recovery, registry backups and system fixes. You can also check the number of opened programs for Windows and the list of recent files by accessing the “new items” section in all areas of the program.
  In addition, you will also get software recommendations that will help you install the best tool for your problem.
  If you need to activate Windows Update on a locked or suspended Windows system, the program will help you https://greserovig.weebly.com

  6add127376 wylogy

 10. karann گفته:

  Also, LookupIP can use the supplied filename as a -i/–input-file, -o/–output-file, or -p/–input-pattern configuration option and the environment variable to fetch input and/or output from the console.
  In addition to converting IP addresses, LookupIP also supports reverse lookups, a new line in the output buffer, partial lookups, and a [Threads] option for controlling lookup execution. http://alumac.be/?URL=https://ewemadout.weebly.com

  6add127376 karann

 11. lyvysay گفته:

  When it comes to enhancing your photos, the constant pressure of social media requests and expectations plays a significant role in image editing tutorials.
  Provides a simple solution for fixing some of the most common image errors
  While many photo editors will cover a wide range of tasks, the capabilities of the ImageManipulation app is fairly limited. That said, it offers some of the most used operations, including cropping, rotating and scaling images and adjusting color balance.
  Utilize advanced camera https://compforballtant.weebly.com

  6add127376 lyvysay

 12. makleon گفته:

  . SolutionsThe wiki is more for documentation purposes, the main purpose is to co-organize teams of developers who are working on the code.NerdSquad Officially became a closed project as of August 2001 due to it’s mission becoming less clear to the community. However, the more active open source team members are still active and have access to the source via SVN.http http://www.tourongji.com/wp-content/themes/begin1.8/inc/go.php?url=https://provrilili.weebly.com

  6add127376 makleon

 13. queran گفته:

  Category:CAD softwareSurface-bound fluoroquinolone antibacterial drugs: mechanism of bacterial resistance and correlation with biological activity.
  Many surface-bound fluoroquinolone antibacterial agents have emerged as alternative chemotherapeutic agents because of the very low but clinically important emergence of bacterial resistance. The main feature of this class of agents is their high degree of cidal activity and low risk of inducing bacterial resistance. In this review, the bacterial resistance mechanisms associated with https://mamanic.jp/shop/display_cart?return_url=https://idalucne.weebly.com

  6add127376 queran

 14. queran گفته:

  Category:CAD softwareSurface-bound fluoroquinolone antibacterial drugs: mechanism of bacterial resistance and correlation with biological activity.
  Many surface-bound fluoroquinolone antibacterial agents have emerged as alternative chemotherapeutic agents because of the very low but clinically important emergence of bacterial resistance. The main feature of this class of agents is their high degree of cidal activity and low risk of inducing bacterial resistance. In this review, the bacterial resistance mechanisms associated with https://mamanic.jp/shop/display_cart?return_url=https://idalucne.weebly.com

  6add127376 queran

 15. octadeia گفته:

  ‐I was through college classes and just really had no idea of reading Arabic, the alphabet actually makes sense and it’s easier to tell the letters apart than in English. The user interface and layout were both very simple and easy to navigate, I was even able to get though the whole alphabet in just over a day.
  There is no offline dictionary for Arabic or English, but, there is a web dictionary at dict.ea/ar, once you have added the- https://obeenetworkdev.s3.amazonaws.com/upload/files/2022/05/yejSG2gEFpKsfupMcWJA_19_eff24b56be13ff906b278eafb61f8698_file.pdf 05e1106874 octadeia

 16. mormaur گفته:

  Summary
  If you’re looking for a way to manage Wattpad stories, there is no better option than buying iSummersoft Wattpad Converter. With this app, you can quickly convert Wattpad files and instantly enjoy them on multiple devices (such as Kindle). All you have to do is download the app, sign in with your Wattpad account, drag and drop your stored Wattpad stories to the right of the GUI, and select the type of format you want to use (or https://wakelet.com/wake/WyAJzH8ExwSsoVG-M3Jsq 8cee70152a mormaur

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *