خلاصه کتاب باز انجام Rework اثر جیسن فرید – دیوید هاینمایر هانس – قسمت اول

کتاب باز انجام

خلاصه کتاب ،ماه عسل برداشت شخصی من از نکات مهم و اساسی قابل یادگیری از مطالعه کتاب می باشد ،مطالعه این نکات برای خوانندگانی که وقت و زمان لازم جهت مطالعه کامل کتاب را ندارند از لطف خالی نیست

باز انجام اثر جیسن فرید – دیوید هاینمایر هانس – Rework by Janson Fried David Heinemeoer Hansson

1. در جهان واقعی نمی توانید کمی بیش از دو چین کارمند که در هشت شهر در دو قاره پخش شده اند داشته باشید . در جهان واقعی نمی توانید میلیونها مشترک بدون بخش فروش یا آگهی داشته باشید، در جهان واقعی نمی توانید فرمول کامیابی خودتان را به دیگران بگویید ولی ما همه این کارها را کرده‌ایم و کامیاب شده ایم . جهان واقعی یک مکان نیست بلکه یک بهانه است یک توجیه است برای نکشیدن. این جهان واقعی ، ربطی به شما پیدا نمی‌کند.

2. شکست پیش نیاز پیروزی نیست. پژوهشی در آموزشگاه کسب و کار هاروارد نشان داده که کارآفرینان کامیاب احتمال پیروزی دوباره شان خیلی بیشتر است ( نرخ پیروزی شرکت‌های آینده‌شان ۳۴ درصد است) ولی کارآفرینانی که شرکت شان در نخستین بار شکست خورده است کمابیش همان نرخ پیروزی در شرکت بعدی را دارند که کسانی که برای نخستین بار شرکت را انداخته اند: تنها ۲۳ درصد. کسانی که پیش از این شکست خورده اند به اندازه کسانی که نخستین بار شان است بخت پیروزی دارند. تنها پیروزی ارزشمند است.

3. از گمانه زدن صرف نظر کنید تصمیم بگیرید که این هفته می‌خواهی چه کار کنید، نه امسال . مهمترین چیز بعدی را بیابید و روی آن کار کنید. تصمیم‌ها را درست پیش از انجام هر کاری بگیرید نه خیلی پیش‌تر از انجام شان.

4. غول شدن نباید هدف شما باشد. تنها هم درباره ی شمار کارمندانتان نمی‌گوییم. درباره هزینه‌ها ، اجاره ، زیر سازی فناوری اطلاعات ، مبلمان و …. نیز همین جور است. نترسید که هدف شما یک کسب و کار کوچک است. هر کسی کسب و کاری را اداره می‌کند که ماندگار و سودآور است، حالا چه بزرگ باشد چه کوچک، باید به خود بنازید .

5. اگر همه زندگی تان کار باشد، تصمیم های درست نخواهید گرفت. ارزش ها و تصمیم های شما در پایان تباه می شوند. دیگر نمی توانید تصمیم بگیرید که چه چیز نیازمند کوشش بیشتر است و چه چیزی نیست. و سرانجام خیلی ساده خسته می‌شوید. هیچکس وقتی که خسته است نمی‌تواند به خوبی تصمیم بگیرد.

6. بیاید این واژه شیک و پیک را با یک واژه خاکی تر جایگزین کنیم. به جای کارآفرینان، بیاید آن‌ها را آغازگرآن بنامیم. کسی که پیشه ای نو و تازه را آغاز می‌کند یک آغازگر است. شما به گواهینامه مدیریت اجرایی، یک دانشنامه ، یک کت و شلوار یک کیف یا ریسک‌پذیری بالاتر از میانگین نیاز ندارید. شما تنها به یک ایده، اندکی خودباوری و انگیزه‌ای برای آغاز نیاز دارید.

7. اگر می‌خواهید کاری انجام دهید،کاری کنید که مهم باشد این آدم های کوچک از ناکجا آباد پیدا شدند و مدل های قدیم را که برای دهه ها وجود داشتند از میان بردند. شما نیز می توانید در صنعت مورد علاقه تان هم این کار را بکنید.

8. وقتی چیزی را که خودتان نیاز دارید می سازید می‌توانید کیفیت چیزی را که می سازید بی درنگ و بی میانجی بررسی کنید. بالاتر از همه، این روش “روی مشکل خودتان کار کنید” شما را عاشق کارتان می کند شما مشکل را می شناسید با ارزش شدنش را می دانید. هیچ چیزی جای این را نمی‌گیرد از اینها گذشته، شما امیدوارانه می خواهید که سال‌های آینده را روی این موضوع کار کنید . شاید حتی باقی عمرتان را روی این موضوع کار کنید. بهتر است چیزی باشد که برای شما به راستی مهم باشد.

9. ایده‌ها ارزان و فراوان اند. ایده اصلی بخش بسیار کوچکی از یک کسب و کار است که ارزش بررسی ندارد. ارزش اصلی را، چگونه اجرا ی آن را تعیین می کند .

10. وقتی که چیزی را خیلی بخواهید، هر چقدر هم که دشواری های دیگری داشته باشید زمان را برایش جور میکنید. واقعیت این است که بیشتر مردم خیلی پشتکار ندارند. و برای دفاع از خودشان ، بهانه زمان را می‌آورند بیخودی بهانه نیاورید.مسئولیت رسیدن به آرزوهایتان با شماست.

11. همینجور که پیش می روید به یاد داشته باشید که چرا این کار را می‌کنید. کسب و کارهای بزرگ تنها یک برآورده یا سرویس ندارند بلکه یک دیدگاه دارند باید به یک چیزی باور داشته باشید. باید یک ستون مهره ها داشته باشید باید بدانید که برای چه چیزی می‌خواهید بجنگید و باید این را به جهان نشان دهید. هنگامی که نمی دانید به چه چیزی باور دارید هر چیزی می تواند دلیلی باشد. درباره همه چیز می توان گفت و گو کرد ولی وقتی چیزی را باور دارید و روی اصول پافشاری می‌کنید،تصمیم ها ساده و آشکار می شوند.

12. باور به یک هدف تنها نوشتن آن در جایی نیست باید آن را باور بدارید و با آن زندگی کنید.

13. گذشته از گونه کسب و کاری که دارید راه می اندازید، هر چقدر که می توانید سرمایه بیرونی کمتری به کارتان بیاورید. هزینه کردن پول دیگران شاید به نظر عالی باشد ولی جنبه های دیگری نیز دارد:

a. شما کنترل را از دست می‌دهید.
b. آرام آرام، پول به جیب زدن جای ساخت یک کسب و کار با کیفیت را می‌گیرد.
c. هزینه کردن دیگران اعتیادآور است.
d. معمولاً در این معامله زیان می بینید.
e. مشتریان دیگر تعیین کننده نخواهند بود.
f. یافتن سرمایه گذار شما را گمراه می کند.

14. صرفه جویی هیچ اشکالی ندارد. وقتی که ما نخستین فرآورده مان را راه انداختیم، خیلی ارزان آغاز کردیم. یک دفتر برای خودمان نگرفتیم، بلکه با شرکت دیگری شریک شدیم. یک مجموعه سرویس دهنده نگرفتیم، بلکه تنها یک دستگاه سرویس دهنده داشتیم. تبلیغات نکردیم، بلکه با به اشتراک گذاری تجربه هایمان توجه جلب کردیم. کس دیگری را برای پاسخگویی به ایمیل‌ها استخدام نکردیم، بنیانگذار شرکت، خود به  ایمیل ها پاسخ می داد و همه چیز به خوبی پیش رفت. همه شرکت‌های بزرگ از پارکینگ خانه ها آغاز می شوند شرکت شما نیز می‌تواند .

15. برآغاز را همانند یک تکیه‌گاه نپندارید. به جای آن یک کسب و کار راه بیندازید.کسب و کار واقعی با چیزهای واقعی مانند قبض و فیش حقوق سر و کار دارند.دادوستدهای واقعی دشوار های بزرگ را با گفتن “مشکلی نیست ما یک بر آغازیم” پنهان نمی کنند. مانند یک کسب و کار واقعی رفتار کنید تا احتمال کامیابی بیشتری داشته باشید.

16. خیلی وقت ها درباره ی بازرگانانی می شنوید که کسب و کارشان را فروخته‌اند ، شش ماه بازنشسته شده اند و سپس دوباره به کار برگشته اند. آنها چیزی را که بخشیدند از دست داده‌اند و معمولاً به کسب و کاری باز می گردند که به خوبی کسب و کار نخست نیست. یکی از اینها باشید اگر توانستید چیز خوبی راه بیندازید، آن را ادامه دهید. چیز های خوب به سادگی به دست نمی‌آیند. نگذارید کسب و کارتان از دست برود.

17. سالها طول می‌کشد تا سازمان‌های عظیم بچرخند. آنها به جای عمل حرف می‌زنند به جای انجام کار بیشتر نشست برگزار می‌کند ولی اگر شما جرم کمتری داشته باشید، خیلی زود می توانید هر چیزی را تغییر دهید. می توانید اولویت‌ها، فرآورده و یا تمرکزتان را تغییر دهید و مهمتر از همه می توانید نظرتان را عوض کنید.

18. ” من به اندازه کافی زمان / پول / نیروی کار / تجربه ندارم”. غر نزنید کم چیز خوبیست. محدودیت ها، مزیت هایی اند که جامعه ی مبدل پوشیده اند. منبع های محدود شما را وامی‌دارد تا برای چیزی که دارید چاره‌ای بیندیشید چیزی برای هدر دادن نیست. و این شما را وا می‌دارد که آفرینا باشید.محدودکردن خودمان به این شیوه، از ساخته شدن فرآورده‌های پفت دار جلوگیری کرده است. پس پیش از آنکه از کمبود بنالید، ببینید که با چیزی که دارید تا کجا می توانید پیش بروید.

19. می توانید خیلی زود یک مشت ایده عالی را در یک فرآورده چرند بریزید. ولی نمی توانید همه ی این ایده‌ها را به خوبی انجام دهید. شما زمان، منبع ها، توانایی و تمرکز محدودی دارید. انجام درست یک کارِ ، خود به تنهایی سخت است. حالا میخوای ده کار را به خوبی و با هم انجام دهید؟ فراموشش کنید.

20. ریشه مشکل را بیابید کدام بخش معادله را نمی‌توان حذف کرد؟ اگر می توانید بی این یا آن ادامه دهید، پس آنها ریشه مشکل نیستند. وقتی یافتید، می فهمید. سپس همه انرژی خود را روی آن متمرکز کنید تا به بهترین شکل ممکن درست شود. همه کارهای دیگری که انجام می دهید، بر آن بنیاد ساخته میشوند.

204 دیدگاه برای “خلاصه کتاب باز انجام Rework اثر جیسن فرید – دیوید هاینمایر هانس – قسمت اول

 1. illbul گفته:

  It is still an application-based instant messaging program which is optimized for Internet usage.

  Jabbous tells you exactly when your friends are online. This free ICQ Chat software update increases the prediction algorithm used in Jabbous. When your buddy logs on, the program will now be able to log him/her and tell you instantly, saving you time waiting for him/her to log back in again. This means you will never be bothered with those annoying, “Hey there”. https://zechasislo.weebly.com

  6add127376 illbul

 2. wilaure گفته:

  The user can also generate and simulate maps, select lanes, and adjust the speed limit to simulate, for example, fast and slow zones.
  (Visited 73 time(s), 1 visits today)China has unveiled plans to create a Shanghai United Hospital (SURH). According to the plans, SURH will be the largest of its kind in the world and focus on neuroscience and joint injury treatment. The hospital will be based in Shanghai’s Wafangdian New City http://ggeek.ru/bitrix/redirect.php?event1=&event2=&event3=&goto=https://haudivhandren.weebly.com

  6add127376 wilaure

 3. lavnbu گفته:

  Unfortunately, it works just fine for other tasks and also has its own share of pros, so the only reason I can fault it is only being an ugly selling point.
  Closing
  TipCase File Splitter does some tasks worse than most people, but not half as hard as all the software out there. Alas, it doesn’t demonstrate anything that allows it to earn a better name, so it could only be suitable for those tasks where you need to keep up with disk space. http://images.google.com.do/url?q=https://tiocydecu.weebly.com

  6add127376 lavnbu

 4. diandelt گفته:

  We’d like to hear your feedback, so don’t hesitate to write any recommendations, comments or feedback about this softwray!

  03/27/2014

  Finding videos online can sometimes be quite a difficult task. There are many awesome videos that you want to watch but you do not want to waste your time browsing every website in your browser just to find the content you want. Well, thanks to a new service called Sockshare or an HTTP Proxy service you can find a http://frekvensregister.ens.dk/common/modalframeset.aspx?title=result&scrolling=auto&url=https://flutcanafe.weebly.com

  6add127376 diandelt

 5. diandelt گفته:

  We’d like to hear your feedback, so don’t hesitate to write any recommendations, comments or feedback about this softwray!

  03/27/2014

  Finding videos online can sometimes be quite a difficult task. There are many awesome videos that you want to watch but you do not want to waste your time browsing every website in your browser just to find the content you want. Well, thanks to a new service called Sockshare or an HTTP Proxy service you can find a http://frekvensregister.ens.dk/common/modalframeset.aspx?title=result&scrolling=auto&url=https://flutcanafe.weebly.com

  6add127376 diandelt

 6. diandelt گفته:

  We’d like to hear your feedback, so don’t hesitate to write any recommendations, comments or feedback about this softwray!

  03/27/2014

  Finding videos online can sometimes be quite a difficult task. There are many awesome videos that you want to watch but you do not want to waste your time browsing every website in your browser just to find the content you want. Well, thanks to a new service called Sockshare or an HTTP Proxy service you can find a http://frekvensregister.ens.dk/common/modalframeset.aspx?title=result&scrolling=auto&url=https://flutcanafe.weebly.com

  6add127376 diandelt

 7. quirmanc گفته:

  To use it you have to do the following:
  ■ Open DAOSRSFX.com file from your desktop after downloading it.
  ■ Extract the package.
  ■ Make sure you have the program location set to the location where you installed Resolve.exe (i.e. C: Program Files Resolve)
  Once installation of the program has been done a executable file named DAOSRSFX.EXE will appear on the desktop.
  https://lobidisla.weebly.com

  6add127376 quirmanc

 8. vidbeg گفته:

  You can view, set, and update the Whois information for an IP Address. You must sign in with a Google account that has domain management enabled to view the Whois information for an IP Address.

  Google Apps Users: If your domain name is part of a Google Apps for Work (G Suite) user account, you must navigate to the Google Apps control panel. In the panel click on the domain name link. Click on Admin and scroll to Services -> WHOIS, then access http://images.google.com.my/url?sa=t&url=https://riafunchanse.weebly.com

  6add127376 vidbeg

 9. varras گفته:

  To see if the stream gives a progress bar, right click the link and select Open in Internet Explorer. The audio will start to play in the browser. If you right click and select “Open File” on the stream, it will start playing right away.

  First time I’ve seen that. I’m surprised the difference between the Windows Media and Real Network streams is so pronounced, as Winamp doesn’t give them any indication of the approximate size of the wav files. Well https://rmtltd.ru/bitrix/redirect.php?event1=&event2=&event3=&goto=https://globmarriomad.weebly.com

  6add127376 varras

 10. derflo گفته:

  No record of password
  The password you enter, either through the software or directly with the help of a key pad, is not stored by the software in any data base. So if you forget the master password or computer is stolen, you won’t have access to it and will have to start all over again.
  Display generated results
  To make the password you generate more memorable, you can specify a display format for the algorithm’s output. For example, you can choose to have only six https://ibimyzex.weebly.com

  6add127376 derflo

 11. helicer گفته:

  Screenshot

  Beiqing – Email Addresses Extractor is a professional tool, which extract e-mail addresses from websites. It’s a useful and unique tool that allow you to extract e-mail addresses from any website. On face, this is just an e-mail address search engine…

  Morzine — #Easter_Day Trip: THE CHAT and the images thereofyournow. The Chat is https://www.google.com.vc/url?sa=t&url=https://battberkbiku.weebly.com

  6add127376 helicer

 12. thokare گفته:

  However, it will lack advanced users on first sight, as the main scope of the tool is not for them. But still, if you need a easy and fast tool for managing sticky notes on the Start Menu in Windows 8, then Sticky Tiles for Windows 8 is the right choice for you.
  Feature list
  Simplicity and user-friendliness
  No manual, tutorials and advanced features are required to get started with the tool

  “Sticky Tiles for Windows 8” https://hailanlebur.weebly.com

  6add127376 thokare

 13. artmeag گفته:

  Having said that, however, there are still room for improvement, especially with regards to the reports. TimeTracker is still new, so hopefully Microsoft will make improvements to it in the future.

  Today, Microsoft announced Project NEON, a set of updates addressing the actions that need to be made to mobile devices to properly support Continuum. The first one being one of the most interesting: support for inking. It means that now your device will recognize much more details in written content, https://feirebditag.weebly.com

  6add127376 artmeag

 14. ottaemal گفته:

  Dual camera for Windows 7

  Until now, the only way to get a dual camera Lenovo VIBE A6 was by spending close to $500 or upgrading to Windows 8. But those days could soon be gone, as Lenovo has announced a new Windows 7 version of its VIBE A6 Windows 7 laptop.
  Lenovo is the best-known of the Chinese OEMs to churn out inexpensive, low-spec laptops — they never really interested the mass market. So it https://biomilrori.weebly.com

  6add127376 ottaemal

 15. chiflav گفته:

  Mouse actions

  To click with the mouse on an OGG-sound file:
  If you hold the Ctrl-key and press the mouse button,
  then your mouse will temporarily turn into a “mouse-button” and you can click with it.
  This is normally used to make a selection of a small round-shaped object such as a dot.
  If there is no dot in the selected object, you can click anywhere to select it.
  When you release Ctrl, https://traslepsracthei.weebly.com

  6add127376 chiflav

 16. chiflav گفته:

  Mouse actions

  To click with the mouse on an OGG-sound file:
  If you hold the Ctrl-key and press the mouse button,
  then your mouse will temporarily turn into a “mouse-button” and you can click with it.
  This is normally used to make a selection of a small round-shaped object such as a dot.
  If there is no dot in the selected object, you can click anywhere to select it.
  When you release Ctrl, https://traslepsracthei.weebly.com

  6add127376 chiflav

 17. daeling گفته:

  Such a low-cost utility is ideal for people who find themselves in a situation where certain files are being hidden on their computer and they need a way to remove this problem quickly and easily.Incorporating Pulsed Fracture Gas Chromatography/Mass Spectrometry in Support of Environmental Imaging with Optically Encoded Pulsed Raman Microscopy.
  This paper describes the first combined use of Pulsed Fracture Gas Chromatography/Mass Spectrometry (PFGC https://woolbsimplumi.weebly.com

  6add127376 daeling

 18. daeling گفته:

  Such a low-cost utility is ideal for people who find themselves in a situation where certain files are being hidden on their computer and they need a way to remove this problem quickly and easily.Incorporating Pulsed Fracture Gas Chromatography/Mass Spectrometry in Support of Environmental Imaging with Optically Encoded Pulsed Raman Microscopy.
  This paper describes the first combined use of Pulsed Fracture Gas Chromatography/Mass Spectrometry (PFGC https://woolbsimplumi.weebly.com

  6add127376 daeling

 19. daeling گفته:

  Such a low-cost utility is ideal for people who find themselves in a situation where certain files are being hidden on their computer and they need a way to remove this problem quickly and easily.Incorporating Pulsed Fracture Gas Chromatography/Mass Spectrometry in Support of Environmental Imaging with Optically Encoded Pulsed Raman Microscopy.
  This paper describes the first combined use of Pulsed Fracture Gas Chromatography/Mass Spectrometry (PFGC https://woolbsimplumi.weebly.com

  6add127376 daeling

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *