حضور رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در جلسه هم‌اندیشی اداره کل ICT آذربایجان‌شرقی با بخش خصوصی

جلسه هم‌اندیشی اداره کل ICT آذربایجان‌شرقی با بخش خصوصی

 

جلسه هم‌اندیشی اداره کل ICT آذربایجان‌شرقی با بخش خصوصی

مهدی خرامش سرپرست اداره کل ICT آذربایجان‎شرقی با مسئولین سازمان نظام صنفی رایانه‎ای استان با هدف بررسی وضعیت شرکت‎های فعال حوزه ICT و اطلاع از مشکلات آن‎ها و راه‎های حل این مشکلات دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌شرقی، چهارمین جلسه از سلسله جلسات هم‎اندیشی با بخش خصوصی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات با حضور محمدباقر اثنی‌عشری، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور و اعضای هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان آذربایجان‌شرقی برگزار شد.

مهدی خرامش، سرپرست اداره کل ICT آذربایجان‎شرقی ضمن اشاره به پتانسیل‌های زیرساختی موجود در استان گفت: سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان با 196 عضو شرکتی، 62 عضو فروشگاهی و 205 عضو مشاور حقیقی، دارای پتانسیل ویژه‌ای در تحول دیجیتال استان است. وی در ادامه افزود: متاسفانه سازمان نصر در استان آذربایجان‌شرقی نتوانسته به جایگاه واقعی خود برسد که امیدواریم با حمایت‌های سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور و تلاش اعضای هیات مدیره جدید، نقش خود را به خوبی ایفا کند.

سرپرست اداه کل ICT استان همچنین خواستار همکاری سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان با این اداره کل جهت شناسایی و حمایت از تیم‌ها و استارت‌آپ‌های استان شد.

خرامش با اشاره به حمایت‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از شرکت‌ها و استارت‌آپ‌ها خاطرنشان کرد: با حمایت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌شرقی، 11 طرح فناورانه از استان مبلغی بالغ بر سه میلیارد و 500 میلیون تومان تسهیلات از محل وجوه اداره شده وزارت ICT دریافت کرده‌اند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: امیدواریم با همکاری‌های موثر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای به‌زودی شاهد تاسیس صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر (VC) در استان باشیم.

محمدباقر اثنی‌عشری، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، ضمن تشکر از تعامل سازنده و حمایت‌های اداره کل ICT استان از سازمان نصر، گزارشی از تعداد اعضای سازمان در کشور ارائه کرد و گفت: سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با داشتن سی نمایندگی در سراسر کشور، 14 هزار عضو دارد و استان آذربایجان‌شرقی جزو اولین استان‌ها در تاسیس نمایندگی به شمار می‌رود.

وی با اشاره به روابط خوب سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: از زمان شروع وزارت آقای آذری جهرمی روابط دو طرف نزدیک‌تر شده و وزارت ICT سازمان را به‌عنوان پنجره واحد بخش خصوصی می‌داند.

در ادامه سایر اعضای حاضر در جلسه به بیان نظارت خود پرداختند.

حضور رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در جلسه هم اندیشی اداره کل ICT آذربایجان شرقی با بخش خصوصی 1
جلسه هم اندیشی اداره کل ict با بخش خصوصی 1 1
جلسه هم اندیش ی اداره کل ict با بخش خصوصی
جلسه هم اندیشی اداره کل ict با بخش خصوصی
جلسه هم اندیشی اداره کل ict با بخش خصوصی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *