بیزینس کوچینگ

بیزینس کوچینگ

با حضور : حمید حکاکی (برند کوچ) و نازنین ملک بیگلو(PCC)

در این مقاله قصد دارم چکیده گفتگوی ویدیو بیزینس کوچینگ که توسط آکادمی بین المللی کوچینگ فارسی زبان برگزار شده است را برای شما مخاطبان که شاید زمان لازم برای مشاهده کامل ویدیو را ندارید ارائه دهم.

کوچینگ عبارت است از باز کردن پتانسیل آدمها ، تا خودشان بتوانند خودشان باشد و راه حل ها را از درون خودشان پیدا کنند. کوچینگ بر روی این باور ساخته شده است که انسان‌ها توانمند هستند و می توانند جواب تمامی سوال ها را درون خود پیدا کنند.

بیزینس کوچینگ: عبارت است از کسی که خودش در بیزینسی تجربه دارد و ارتباط با انسانها را دوست دارد و در آن بیزینس تجربه کافی دارد. در واقع بیزینس کوچ کمک می می کند تا افراد خودشان را در بیزینس شخصی خود بالا ببرند و بهتر بشناسند. طبق آخرین آمار توسط ICF تا سال ۲۰۱۹، ۶۲% کوچ ها در جهان با تخصص بیزینس کوچینگ فعالیت می‌کنند.

بیزینس کوچ سعی می‌کند تا به مراجع کمک کند بین زندگی شخصی و بیزینس (شغل اش) تعادل ایجاد کنند که عموماً یکی از مشکلات عام مراجعان در این حوزه است.
طبق آمارICF عموماً ۹۰% جلسات بیزینس کوچینگ بعد از جلسه سوم تبدیل Life Coaching (کوچینگ زندگی) می شود. شرکت های بزرگ دنیا عموماً با بیزینس کوچ های ارتباط کاری دارند که مورد تایید ICF باشند و مدرک PCC را اخذ کرده باشند. از طرفی به میزان اعتماد سازی کوچ برای مراجعان بستگی دارد، که بر می‌گردد به تجربه کوچ در این زمینه.

عموماً مراجعان به دلایل زیر به یک کوچ مراجعه می‌کنند:

1) دانش بالای کوچ در آن حوزه
2) تجربه شخصی کوچ در آن حوزه
3) میزان مطالعه و به روز بودن کوچ
4) توانایی اعتمادسازی و برقراری ارتباط با دیگران

برای اینکه بهترین خودمان در کوچینگ باشیم راه حل چیست؟

1. تمرکز بر روی نقاط قوت شخصی و پرورش آنها
2. بر روی خودمان سرمایه‌گذاری کنید و با آدم‌هایی که تجربه بیشتری دارند کار و ارتباط برقرار کنید. آدم‌هایی که شاید با تغییرات جزئی بر روی شما، موجب شوند جهش های فوق العاده ای بکنید.

منتور کوچینگ: فردی است که مورد تاییدICF می باشد و حداقل ۳ سال تجربه در زمینه کوچینگ را دارد و حداقل مدرک ACCو PCCیا بالاتر را دارد.

منتور کوچ، کوچی است که تو بحث کوچینگ باتجربه است و به کوچ کمک می‌کند تا سطح کوچینگ خودش را بالا ببرد. در ضمن برای گرفتن مدرکICF نیاز به ۱۰ جلسه منتور کوچینگ از یک منتور کوچ دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *